Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

BAŞKAN TEKSÖZ, KORONAYA KARŞI UYARDI

Reklam
BAŞKAN TEKSÖZ, KORONAYA KARŞI UYARDI

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı(HESOB) Abdulkadir Teksöz, tüm vatandaşları, koronavirüs tehlikesine karşı uyardı. Koronavirüs sürecinin başından bu yana sosyal medya hesabı aracılığıyla sık sık uyarılarda bulunan Teksöz, son olarak yaptığı paylaşımda da maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat çekti. İl genelinde gerçekleşen maske denetimlerine de bizzat katılarak gerek esnaflara, gerekse de vatandaşlara uyarılarda bulunan Teksöz, sosyal medyanın yanı sıra gazetemize de açıklamalarda bulundu.  Başkan Teksöz, “Ailelerimizin sağlığı için bu kurallara sıkı sıkı uymalıyız” dedi. Bugün eski normallerimize, kendi ailemizin sağlığı, can güvenliği maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymazsak (Corona) Covit19 illeti ile ülke,vatan millet ve toprak olarak baş edemeyiz diyen Teksöz, gazetemize özel olarak yaptığı açıklamasının devamında, “Sevgili hemşehrilerim Ülke olarak bir can kaybını göz önüne alamayız. Bizbirimizle bütünüz. Kovid-19 ile mücadele toplumsal duyarlılığın artırılması ile mümkün olacağından; tüm Hataylı hemşerilerimizin toplumsal alanlarda Hıfzıssıhha Kurulu Kararları ile belirlenen kurallara titizlikle uyması ve bireysel olarak maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeleriyle başarıya ulaşılacaktır” ifadelerini kullandı. 

“Keyfi sebeplerle riski alma lüksümüz asla yok”

Vatandaşları zaruri olmadıkça evlerinden çıkmamaları noktasında uyaran Teksöz “Tüm vatandaşlarımızdan içinde bulunduğumuz bu durumu son derece ciddiye almalarını, kendilerinin, sevdiklerinin ve toplumun sağlığı için üzerlerine düşen tüm sorumlulukları eksiksiz yerine getirmelerini istiyoruz. Artık virüs çok hızlı yayılmaktadır. En ufak bir tedbirsizliğimizde, en ufak bir rehavetimizde virüsün bizlere bulaşması an meselesidir. Bu sebeple pandemi sürecinin başından beri belki de en kritik süreçte olduğumuz aşikârdır. O yüzdendir ki tehlikenin bu denli büyük olduğu bir dönemde artık keyfi sebeplerle riski alma lüksümüz asla yoktur. Kıymetli halkımızdan lütfen ama lütfen çok gerekmediği sürece asla kalabalık hiçbir ortama girmemelerini, zaruri olmadıkça çarşıya, şehire, pazara inmemelerini istirham ediyoruz” dedi.

“Kalabalık birlikteliklerden kesinlikle uzak durmalıyız”

Sosyal mesafe konusuna dikkat çeken Teksöz, vatandaşları kalabalık ortamlara girmemeleri için uyararak “Hiçbir esnafımızın kesinlikle en ufak bir maddi kayıba uğramasını istemiyoruz. Lakin artık vatandaşlarımızdan zaman geçirmek, stres atmak, eğlenmek, sohbet etmek vb. hiçbir sebeple kuralların harfiyen uygulanmadığı, bir tek kişinin dahi maskesiz olduğu mekânları tercih etmemelerini ve buralara asla girmemelerini istemek zorundayız. Masalar arası mesafenin yeterli olmadığı, ortamın kalabalık olduğu özellikle de kapalı hiçbir mekânda asla bulunmamalıyız. En yakın arkadaşlarımız veya aynı ortamı paylaştığımız iş arkadaşlarımızla bile bir masa etrafında karşılıklı, yakın mesafede yeme-içme gibi maskenin çıkartılmak zorunda kalındığı hiçbir aktivitede bulunmamalıyız. Artık misafir kabul etme, misafirliğe gitme, dışardan gelene hoş geldin ziyareti, doğum günü, altın günü vb. birlikteliklerden kesinlikle uzak durmalıyız. Hatta ne yazık ki mümkün mertebede eğer ayrı evde oturuyorlar ise en yakın anne, baba ve diğer büyüklerimizi dahi onları korumak adına ziyaretlerine de gitmemeliyiz. Aynı ev içerisindeysek yine de elden geldiğince özellikle yaşlılarımızdan uzak durmalı, ortak havlu, bardak vb. eşya kullanmamalı, evi sık sık havalandırmalı ve özellikle eve girerken el hijyenimize maksimum dikkat etmeliyiz. Çünkü gelinen zamanda herhangi bir sebeple dışarda bulunduğumuz her süreç virüsü akşam eve getirmek için net bir sebeptir” dedi. Haber: Fadime Çaylı

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.