Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

BÖLGEMİZİN İLK ROBOTİK KODLAMA KURSU İSKENDERUN’DA AÇILDI

Açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal KÖSEOĞLU tarafından yapılan Bölgede bir ilk olan Ardunio Robotik Kodlama Kursu İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Önder SARI ve İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf YILDIRIM’ın da katılımıyla gerçekleşti.

Reklam
BÖLGEMİZİN İLK ROBOTİK KODLAMA KURSU İSKENDERUN’DA AÇILDI

Açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal KÖSEOĞLU tarafından yapılan Bölgede bir ilk olan Ardunio Robotik Kodlama Kursu İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Önder SARI ve İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf YILDIRIM’ın da katılımıyla gerçekleşti.Ardunio ile programlama ve tasarım kursunun; öğrenci ve öğretmenlere gelişen teknolojiye uyum sağlamasını amaçlayan robotik kodlama esasına dayandığı, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Bölümü’nde verilen kursa, değişik branşlardan on beşer öğretmen grupları katılacaktır.İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal KÖSEOĞLU;Bu kursun ilçemizde öğretmenlere yönelik “kodlama” üzerine ilk kurs olduğunu, bu kurslarda alınan bilgilerin her öğretmenin kendi okulundaki öğrencilere de fayda sağlayacağını ifade etti. Söz konusu bilgi aktarımıyla kursumuz amacına ulaşmış olacağını belirtti.45 gün olarak programlanan kurslar, öğretim yılı boyunca bölgedeki öğretmen ve öğrencilere verilmeye devam edecektir. Bu kursun açılmasına öncülük eden Okul Müdürümüz Yusuf YILDIRIM’a teşekkür ediyorum diyerek kursiyerlerin yapmış olduğu çalışmaları inceledi ve kursiyerlerden bilgi aldı.
Okul Müdürü YILDIRIM ; Bu kursta edinilen bilgiler sayesinde, ülkemizin endüstride 4.0′ dan sonraki aşama olan endüstri 5.0′ a daha da yaklaşacağını “ söyledi. Ayrıca İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü YILDIRIM , kodlamanın endüstride kullanımıyla okulumuz CNC atölyesinde üretilmiş olan Atatürk Maskını, Ardunio Robotik Kodlama Kursu’nun açılmasında desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal KÖSEOĞLU ‘na takdim etmiştir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.