Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

Çocuklarına hem annelik hem de babalık yapıyor

Suriyeli Hale Kaddura, sara hastası çocuklarının tedavisi için hayırseverlerden yardım bekliyor

Reklam
Çocuklarına hem annelik  hem de babalık yapıyor

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan Suriyeli Hale Kaddura, sara hastası olan iki oğluna hem annelik hem de babalık yapıyor.
Suriye’nin Halep kentinde yaşamını sürdüren Kaddurra ailesi 2 yıl önce, çiftçi olan eşi Mehmet Fatih’in keskin nişancının açtığı ateş sonucu ölmesinden sonra sara hastası 2 oğlu ile sağlık konusunda yardım almak için Hatay’ın Reyhanlı ilçesine geldi.
29 yaşındaki Hale Kaddura, eşinin keskin nişancı tarafından öldürülmesinden sonra iki çocuğu ile yalnız kaldığını ve bulundukları bölgede 8 ay kadar mahsur kaldıklarını söyledi. Eşinin ölümüne kadar çocuklarını Halep’te tedavi ettirdiğini ancak olaydan sonra Türkiye’ye geldiklerini dile getirdi.
Kiraladığı iki odalı evde yaşam mücadelesi veren Anne Kaddura, 12 yaşındaki Ahmet ve 10 yaşındaki Fatih’e hem annelik ve hem de babalık yapıyor. Hasta olduklarında ise çocuklarına hemşirelikte yapıyor.
Çocukları hasta ve bakıma muhtaç olduğu için kendisine sağlanan iş imkânlarını da geri çeviren Kaddura, çevredeki hayırseverlerin verdiği destekle geçiniyor.
Sara hastası çocuklarını her ay bir defa Adana’ya kontrole götürdüğünü, çalışamadığı ve parası olmadığı için de gitmekte zorlandığını belirten Kaddura, “Adana’da yapılan tedavide verilen ilaçlarda ve kontrolde para ödemiyoruz. Yetkililer karşılıyor. Çocuklarımı yalnız bırakamadığım ve onlara bakmak zorunda olduğum için çalışamıyorum. Dolayısıyla Adana’ya gidip gelmekte zorlanıyoruz. Bu nedenle hayırseverlerin desteğine ihtiyacımız var” dedi.
Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.