Meşale Gazetesi

KIZILAY YAYLADAĞI’NDA SOYDAŞLARIMIZI SEVİNDİRDİ 

KIZILAY YAYLADAĞI’NDA SOYDAŞLARIMIZI SEVİNDİRDİ 

Türk Kızılayı Antakya Şubesi, Yayladağı’nda soğuk hava koşullarında yaşam mücadelesi veren Türkmen soydaşlarımıza yardım eli uzattı.

Bağışçılar tarafından hazırlanan Mont ve Botlar Yayladağı ilçesinde bulunan Türkmen ailelere dağıtıldı. Kış aylarında çocuklara soğuktan etkilenmemeleri için mont ve botları Kızılay gönüllüleri tarafından teslim edildi.

DUYAR: ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU BİZİ DE MUTLU ETTİ

Türk Kızılayı Antakya Şube Başkanı İsmail Duyar, projeyle ilgili açıklamasında, “Bağışçılarımız ile birlikte yaptığımız dağıtımlarda çocukları sevindirmiş olduk. Çocukları sevindirdiğimiz için mutlu olduk. Kızılay Türkiye’de 600’ün üzerinde şubesin ve 150 yıllık tecrübesiyle vatandaşların yardımına her daim koşmaya devam ediyor. Çocukların mutluluğunu görmek bize de heyecan veriyor. Çocuklar gerek ayakkabı, gerek montta istedikleri renkleri seçiyorlar. Çocukların gönül dünyalarında heyecan oluşuyor. Buradaki şubemiz aracılığıyla bu yardımları dağıtan iş adamları ve hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Çocuklar tamamen ayakkabısız değildi, her birisinin ayağında ayakkabı vardı. Ama bir kısmı eskimiş, bir kısmı giyilmez noktaya gelmişti. Kendilerinin renklerine ve modellerine bakıp seçerek giydikleri bu ayakkabılar ve montlar, onlarda farklı bir heyecan oluşturdu” dedi.

Yardımları teslim alan çocuklar ve aileleri de Kızılay Antakya Şube Başkanı İsmail Duyar’a ve ekibine teşekkür ettiler. Haber:Kader ŞAHUTOĞLU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.