Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

KURA ÇEKİLİŞİNDE SEVGİ GÖZYAŞLARI

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Değişen, Gelişen ve Güzelleşen Altınözü ilçemizde inşa edilen toplam 384 konut ve 1 adet Ticaret Merkezi projesinin hak sahiplerinin kura çekilişi gerçekleştirildi.

Reklam
KURA ÇEKİLİŞİNDE SEVGİ GÖZYAŞLARI

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Değişen, Gelişen ve Güzelleşen Altınözü ilçemizde inşa edilen toplam 384 konut ve 1 adet Ticaret Merkezi projesinin hak sahiplerinin kura çekilişi gerçekleştirildi. Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kura çelişine; Kaymakam Bülent Uygur, Altınözü Belediyesi Başkan Vekili Abdülhamit Ölmez, TOKİ Başkanlığı Proje Sorumlusu Murat Sırt, kurum amirleri ve başvuru yapan vatandaşlar katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koordinasyonunda, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen Türkiye geneli 50 bin konut projesi kapsamında Altınözü ilçemizde Toplu Konut Projesinin konut alma hakkı ve konut belirleme kura çekilişinde 384 konutun, 322’sinin hak sahipleri belirlendi.

Altınözü ilçemiz Karsu Mahallesinde TOKİ Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan projede 177 adet 2+1 tipi konut için 214 adet geçerli başvuru alınmış olup 206 adet 3+1 konut için 145 adet geçerli başvuru alınmıştır. Kaymakam Bülent UYGUR, “Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Tarafından inşa edilen 384 Konut ilçemize hayırlı uğurlu olsun. TOKİ projemiz yükseklikleri zemin+4 olan konutların 177’si 2+1 ve 206 ise 3+1 olarak yapıldı. Geleneksel mimarinin modern mimariyle sentezlendiği projede zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, kemer formlu blok girişleri, geniş balkon ve pencereler kullanıldı. Projeyle ticari birimleri, camisi, spor ve oyun alanları, parkı ve peyzajıyla ilçemize değer katarak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor. Yapılacak TOKİ konutları, ilçeye şehirleşme adına güzel bir görünüm sağlamanın yanında, ihtiyaç sahipleri veya evi olmayanların da uzun vadeli ödemelerle ev sahibi olmaları sağlanacaktır.  Belediye Başkanımız Rıfat Sarı ve Eski Hatay Milletvekilimiz Fevzi ŞANVERDİ ile birlikte TOKİ Başkanlığına ilçemizde yapılmasını planlanan projeyi hızlandırmak için bir çok kez gittik.

Bugün Altınözü’nde Toki konutlarımızın bulunduğu alanda yeni bir mahalle oluşmuş oldu. Belediyemiz bu mahallenin adını Zeytindalı Mahallesi olarak belirledi. Zeytindalı Mahallesi’nde de 384 konut cami ve işyerlerimiz tamamlanmış durumda. Bugün için heyecanlıyız. Çünkü birçok hemşerimiz bugün ev sahibi oldu. Bunun yanında Altınözü’nde kaloriferli, asansörlü ve kaliteli konut sıkıntımız vardı. İlçemizde ev bulamadıkları için öğretmenlerimiz, savcılarımız, hâkimlerimiz Antakya’ya gidip geliyorlardı. Bu projenin tamamlanmasıyla beraber ilçemizin konut sıkıntını çözmek için önemli bir adım atmış olduk.  Bu Projede emeği geçen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümetimize, TOKİ Başkanlığına, Altınözü Belediyesi çalışanlarına ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Konut sahibi olan tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun diliyorum.” dedi. Kaymakam Bülent UYGUR yaptığı konuşmasının ardından ilk kurayı TOKİ Başkanlığı Proje Sorumlusu Murat SIRT ile birlikte gerçekleştirdi. Kaymakam Bülent UYGUR ve TOKİ Başkanlığı Proje Sorumlusu Murat SIRT tarafından çekilen kuraların ardından noter görevlileri tarafından devam eden kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük sevinç yaşadı. Altınözü Noterinin huzurunda Yapılan kura çekiminde 2+1 konut için başvuru yapan 214 kişiden 177’si ev sahibi olurken, 3+1 için başvuran 145 kişinin tamamı ev sahibi olma sevincini yaşadı. HABER MERKEZİ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.