MÜDÜR TÜRKMEN, ÇİFTLİK ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

MÜDÜR TÜRKMEN, ÇİFTLİK ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü Abdurrahman Türkmen, Reyhanlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kahraman Göner ile birlikte çiftçi Ertuğrul Şahbaz’ın çiftliğine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret sırasında, mısır ve pamuk arazilerinde yapılan tarımsal faaliyetleri yerinde incelediler ve gelişim sürecini yakından takip ettiler. Ziyaretin ana hedefi, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin durumu hakkında bilgi almak ve çiftçilerin karşılaştığı sorunlara yerinde çözüm üretmekti. İl ve ilçe müdürleri, arazide yaptıkları incelemelerde mısır ve pamuk bitkilerinin gelişim süreçlerini değerlendirdi. Ayrıca, bu ürünlerin yetiştirilmesi sırasında ortaya çıkabilecek hastalık ve zararlılarla mücadele yöntemlerini gözden geçirdiler.

ÇİFTÇİLERİN İHTİYAÇLARINA ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ

Ertuğrul Şahbaz, İl ve İlçe Müdürlerine arazisinde gerçekleştirdiği tarımsal faaliyetler hakkında bilgi verdi. Mısır ve pamuk yetiştiriciliği konusunda yaşadığı deneyimleri ve karşılaştığı zorlukları paylaşan Şahbaz, özellikle zararlılar ve hastalıklarla mücadelede destek talebinde bulundu. Müdür Türkmen ve Göner, bu konularda gerekli incelemeleri yaparak, çiftçilere yönelik bilgilendirme ve eğitim çalışmalarının artırılacağını belirttiler. Bu tür ziyaretlerin, çiftçilerle doğrudan iletişim kurma ve sahadaki gerçek durumu yerinde görme açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Abdurrahman Türkmen, çiftçilerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmaların süreceğini ifade etti. Türkmen, “Tarım sektörünün sürdürülebilirliği ve verimliliği için çiftçilerimizle sürekli iletişim halinde olacağız. Onların ihtiyaçlarını ve sorunlarını yerinde tespit edip çözüm üreteceğiz” dedi.Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.