Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

Şair Yavuz Bülent Bakiler’e “vefa gecesi”

Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Hatay Şair ve Yazarlar Derneği tarafından şair ve yazar Yavuz Bülent Bakiler’e, vefa gecesi düzenlendi.

Reklam
Şair Yavuz Bülent Bakiler’e “vefa gecesi”

Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Hatay Şair ve Yazarlar Derneği tarafından şair ve yazar Yavuz Bülent Bakiler’e, vefa gecesi düzenlendi.Hatay Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda, 83 yaşındaki şair ve yazar Bakiler’in hayatından önemli kesitlerin anlatıldığı slayt gösterisi sunuldu.Gecede usta şair Bakiler’in sevilen şiirleri okunurken dinleyenler duygu dolu anlar yaşadı.

Şair ve yazar Bakiler, programda yaptığı konuşmada Türkçe’nin doğru kullanımının kitap okuyanların sayısının artırılmasıyla sağlanabileceğini belirtti.Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin okuyarak yükseleceğini vurgulayan Bakiler, “Türkçe bizim varlık sebebimizdir. Türkçe olmasa bizim millet olarak ayakta kalmamız mümkün değildir. Batılılar veya bizim içerideki ve dışarıdaki düşmanlarımız Türkçenin büyük önem arz ettiğini bildiği için ülkemizi bir çıkmaz sokağa iteklemek için çok ciddi gayret içerisindedirler.” şeklinde konuştu.Hatay Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Ali Parlak da konuşmasında ülkenin yetiştirdiği önemli değerlerden Yavuz Bülent Bakiler’i ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, programın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.Program sonunda Hatay Valisi Rahmi Doğan, şair ve yazar Bakiler’e plaket verdi. (AA)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.