İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ
![İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ](https://mesalegazetesi.com/wp-content/uploads/2024/01/421467739_770345178473226_126529.jpg)
Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, 118 olan ambulans sayısının filoya katılan 2 ambulans ile 120’ye çıktığını açıkladı.
![](https://mesalegazetesi.com/wp-content/uploads/2024/01/421424819_770345181806559_512816.jpg)
Hatay halkına daha kapsamlı sağlık hizmeti verilmesi amacıyla gerçekleşen ambulans alımı ile ilgili yapılan açıklamada; “Sağlık Bakanlığımızın Hatay’a yatırımları devam ediyor. Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı’mızda hali hazırda 118 adet olan ambulans filomuza, son sistem donanımlı 2 adet Ambulans daha katılarak, Filodaki sayımız 120’ye çıkmıştır. Sağlık Bakanlığımızın ilimize göndermiş olduğu, son sistem ve modern cihazlarla donatılmış olan Ambulans’lardan bir tanesi Yayladağı 1 nolu ve diğeri de Kırıkhan 3 nolu, Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına teslim edilerek halkımızın hizmetine sunulmuştur” denildi. Haber Merkezi