Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

13 OKULA DAHA ´TEMİZ BELGESİ´

Reklam
13 OKULA DAHA ´TEMİZ BELGESİ´

Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda yüz yüze eğitimi 5. ve 9. sınıfları da dahil ederek genişletirken, kentteki okullara ´Okulum Temiz Belgesi´ sertifikası verilmeye devam ediliyor.

Kentte Esentepe Anaokulu, Demirçelik Anaokulu, Dr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu, İskenderun Anaokulu, Nene Hatun Anaokulu, Semiha Kibar Anaokulu, Şehit Aşbüke Öğretmen Anaokulu, Hayriye Ahmet Açıkgöz İlkokulu, Mevlana İlkokulu, Mithat Paşa İlkokulu, Sarıseki İlkokulu ve Beş Temmuz İlkokuluna da ´Okulum Temiz Belgesi´ sertifikası verildi. Okullarda daha önce ana sınıfları ile 1., 2., 3. 4., 8. ve 2. sınıflar eğitime başlamıştı. İskenderun´da 149 eğitim kurumunda 56.558 öğrenci eğitim alıyor.

Eğitim kurumlarında ve sunulan eğitim hizmetlerinin standart kazanabilmesi için, ülkenin kalite kontrol alanında marka kuruluşu Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile iş birliği yapılarak yayımlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” rehberliğinde, okullar tarafından yürütülen çalışmaların yerinde kontrolü için yapılan tetkik çalışmaları sonucunda Okulum Temiz Belgesi almaya hak kazanan okullara belgeleri, İskenderun Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ve şube müdürü Ahmet Yanmaz tarafından verildi. Törene tetkik çalışmalarda görev alan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı Kerem Deveci de katıldı.

İskenderun´daki okulların tamamına yakınının standartları sağlayıp Okulum Temiz Belgesi almak için başvuruda bulunduğunu belirten İskenderun Milli Eğitim Müdürlüğü, Hijyen şartlarının sağlanarak, Covid-19 ve benzeri salgınlara karşı güvenli eğitim ortamları oluşturulması için yapılan çalışmaların yerinde kontrol edilmesi süreci ve belgelendirme işlemleri devam edildiğini belirtti.

Öte yandan öğrencilerin okullarda uygulanması gereken covid-19 tedbirleri konusunda farkındalık kazanması için hazırlanan 4 kamu spotu televizyon kanallarında yayınlanmaya başladı. Videolarda, covid-19 sürecinde okullarda dikkat edilmesi gerekenler öğrenciler tarafından anlatılıyor. Doğru maske takma, sosyal mesafe, ellerin 20 saniye boyunca yıkanması ve ortak kullanılan eşyaların temizliğinin öneminin vurgulandığı videolarda; sınıfların havalandırılması, oyun oynamak ve sohbet için havadar alanların tercih edilmesi gibi konularda uyarılarda bulunuluyor. Kamu spotlarında öğrencilerin covıd-19 riskinden korunmaları için okulda kaldıkları süre boyunca el yıkama, maske, sosyal mesafe, sınıfı havalandırma, temassız oyun oynama gibi temel önlemlere yer veriliyor. Kamu spotlarında öğrencilerin fizyolojik ve ruh sağlığı da gözetilerek, okulda uyması gereken kurallar, animasyon karakterlerin aracılığıyla anlatılıyor. Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.