Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

BELEN KAYMAKAMLIĞINDAN 3 PERSONEL BÜKREŞ’E GİTTİ

Reklam
BELEN KAYMAKAMLIĞINDAN 3 PERSONEL BÜKREŞ’E GİTTİ

Belen Kaymakamlığının da dahil olduğu Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar Projeleri faaliyeti kapsamında, Romanya’nın Bükreş şehrinde gerçekleştirilen proje eğitimlerine kaymakamlıktan 3 personel katıldı. Romanya’dan “Asocıația Culturală Atelierul European de artă – Bucureștı”  adlı kuruluşun ev sahipliğini üstlendiği “Dance Your Way to Inclusion” isimli proje çerçevesinde; 11-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında projeye dahil olan temsilciler Romanya’nın Bükreş şehrinde bir araya geldi.

 Önümüzdeki bir yıl süresince uygulanacak olan proje hareketliliği kapsamındaki Romanya-Türkiye arası karşılıklı gidiş ve gelişlerin olacağı projenin temel amacı, 28 gencin özgüvenlerini geliştirerek topluma daha fazla dahil olmaları sağlanacak. Dans becerileri, kişisel ve kişilerarası becerilerini geliştirme fırsatı bulmaları, konuyla ilgili profesyonel bir belgesel ve kısa YouTube videoları oluşturularak dans ve yaygın eğitim yoluyla özgüven ve katılımlarını teşvik etmek hedefleniyor.

Katılımcılar, başlangıç toplantısı boyunca; takım çalışmaları, ülkelerin dans kültürlerini tanımaları, kültürlerarası etkileşim ile ülkelerin kültürel zenginliklerini keşfetmek amacı ile gezi faaliyetlerinde yer aldılar.

Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın; Erasmus+ projelerinin önemini vurgulayarak, söz konusu projelerin büyük bir fırsat olduğunu, bu projelerle katılımcıların sosyal, kültürel ve dil öğrenimi açısından kendilerini geliştirme imkânı bulduklarını belirterek, ülkeyi ve Kaymakamlığı temsil eden 2 katılımcı ile proje koordinatörü Yeliz Sevim’e teşekkür etti. Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.