İL MÜFTÜSÜ MEVLÜT TOPÇU PERSONEL TOPLANTISINA KATILDI

İL MÜFTÜSÜ MEVLÜT TOPÇU PERSONEL TOPLANTISINA KATILDI

Hatay Müftüsü Mevlüt Topçu, Dörtyol İlçe Müftülüğü aylık personel toplantısına katıldı.

Toplantıya Dörtyol İlçe Müftüsü Kazım Ural, İlçe Müftülük daire personeli ve Dörtyol İlçemizde görev yapan din görevlileri ile Kur’an Kursu öğreticileri katıldı.

BİRBİRİNİZE DUA EDİNİZ

Toplantıda konuşan İl Müftüsü Mevlüt Topçu, “Her ay bir ilçemizde toplantıya katılıp din görevlilerimizle bir araya gelme geleneğimizi devam ettiriyoruz. Görevlilerimizle hasbihal etmeye çalışıyoruz ve bu ay da sizlerle bir araya geldik.” dedi. İl Müftümüz konuşmasının devamında; Din gönüllüsüne tavsiye edilen 6 nasihati hatırlatarak; “ Allah’ı (c.c) çok seviniz. Peygamber efendimizi (s.a.v) çok seviniz. İşinizi çok seviniz. Emr-i bi’l-ma’ruf ve nehy-i ani’l-münker’i iyi yapınız. Birbirinizi mutlaka seviniz. Birbirinize dua ediniz. Ülkemizin, milletimizin birlik ve beraberliği, Âlem-i İslam’ın selameti için dua ediniz. Bizler din görevlileri olarak emin, vazifemizin ehli, samimi, şahsiyet sahibi ve feragat ehli olmalıyız. Görevimizde başarılı olmak için de, öğrenmeliyiz, öğretmeliyiz, özverili olmalıyız, örnek olmalıyız ve önder olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda din görevlilerimize gayretlerinden dolayı teşekkür etti. Görevlerinde başarılar diledi. Din görevlilerinin dilek ve temennilerini dile getirmesinin ardından toplantı sona erdi.Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.