Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

ANTAKYA BELEDİYESİ’NE SIFIR ATIK BELGESİ

Reklam
ANTAKYA BELEDİYESİ’NE SIFIR ATIK BELGESİ

Antakya Belediyesi, geri dönüşüm ve ayrıştırma çalışmaları neticesinde Hatay Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından temel seviye Sıfır Atık belgesi aldı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz adına Başkan Yardımcısı Orhan Mursaloğlu, Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personellerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sıfır Atık Yönetmeliği Kapsamında kamu binaları için zorunlu hale getirilen Temel Seviye Sıfır Atık Belge şartlarını Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Belediye Hizmet Binalarımızda yerine getirerek ek hizmet binalarımıza Hatay Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Temel Seviye Sıfır Atık Belgelerimizi aldık.

Atıklarımızı ayrıştırarak bir yandan geri dönüşüme katkı sağlıyor, diğer yandan doğamızı koruyoruz. Belediye hizmet binalarımızda geri dönüşümü mümkün olan kağıt-karton, plastik, metal ve cam atıklar, atık piller, bitkisel atık yağlar, elektronik atıklar, diğer atıklardan ayrı toplanarak geri dönüşüme kazandırılırken, çöpe giden atık miktarları da azaltılma çalışmaları yapılıyor.

HEDEFİMİZ İLÇE GENELİ İÇİN SIFIR ATIK BELGESİ ALMAK

Bundan sonraki hedefimiz ilçe geneli için Sıfır Atık Belgesi’ni almak ve Sıfır Atık anlayışını Antakya’mız geneline yayarak, daha temiz ve sağlıklı bir Antakya’da hep birlikte yaşamak.”  Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.