Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

AZİZ NESİN’İN OYUNU ARSUZ’DA SAHNELENDİ

Reklam
AZİZ NESİN’İN OYUNU ARSUZ’DA SAHNELENDİ

Arsuz Belediyesi İsos Tiyatro Topluluğu, hazırlıklarını geçtiğimiz yıl başlattıkları Aziz Nesin’in ‘Sen Gara Değilsin’ adlı oyununu sahneledi.Yönetmeliğini Eğitimci/Şair Kadir Peker’in yaptığı tek perdelik oyunun ilk gösterimi, Arsuz belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kişileri kahramanlaştırmaya, iktidarlara ve politikacılara eleştirel yaklaşılan oyunda, Ömer Elbir, Seyfettin Babat ve Erzin Krtrzi’nin sahne aldı. Gösterimde özel bir oyun çıkaran oyuncular ayakta alkışlanırken oyun ışık, dekor, kostüm ve efektleriyle de dikkat çekti.

PEKER: PANDEMİ KOŞULLARINDA HAZIRLANDIK

Oyuna pandemi koşullarında hazırlandıklarını belirten Kadir Peker, önlemler nedeniyle çalışmaları aralıklarla sürdürmek zorunda kaldıklarını söyledi. Peker, “Koşullardan dolayı çok yoğun çalışamadık. Son bir ayda yoğunlaştık” dedi. Oyun için İskenderun´dan geliş gidişlerin de zorluk yaşattığını, provaların bir kısmını bu nedenle İskenderun’a yakın bir salonda yürüttüklerini kaydeden Peker, Arsuz Belediyesinin desteğiyle oyunun hazırlıklarının tamamlanarak sahnelendiğini söyledi.Sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemlerde provalarını zoom programı üzerinden yaptıkları oyunu seyircisiyle buluşturduklarını kaydeden Seyfettin Babat, oyunun amatör bir ruh, profesyonel bir disiplin içinde sergilendiğini söyledi. Babat, “Bu oyunda başta yönetmenimiz Kadir Peker olmak üzere emeği geçen tüm dostlarıma, bizleri yalnız bırakmayan seyircilerimize, sahnelerini bizlere açan Arsuz Belediyesine, değerli yorumlarıyla bizleri geliştiren tiyatro dostlarına çok teşekkür ederim. Bu sıkıntılı, hastalık dolu günler geçip gidecek elbet. Ama sanat, her zaman var olmaya devam edecek. Bizler de oyunlarımızı sahici, samimi ve kucaklayan bir anlayışla sunmaya devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

BERKYÜREK: EMEĞE TANIKLIK ETTİK

Tiyatro ekibi adına yönetmen Kadir Peker’e çiçek vererek teşekkürlerini ileten Belediye Meclis üyesi Sadet Berkyürek, yönetmenin ve oyunda rol alan isimlerin bölgede uzun yıllardan bugüne tiyatroya verdikleri emeğe dikkat çekti. Berkyürek, “Oyunu, uzun yıllardan bu yana bölgede tiyatroya verilen emeğin de tanıklığında izledik. Pandemi koşullarına rağmen bir arada olmayı sağladılar, teşekkür ederiz” diye konuştu. Oyun ekibini kutlayan Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yüksel de, dünyayı etkisine alan süreçte sosyal ve kültürel çalışma programının gecikmelerle sürdürülebildiğini kaydetti, oyuncuları ve ekibi kutladı. Arsuz Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Müdürü Hüseyin Yangın, oyunun sahnelendiği 10 Aralık tarihinin önemine dikkat çekti, oyunun pandemi önlemlerinden dolayı hazırlıklarına 2 yıl önce başlanmış olmasına karşın ilk perdesini 10 Aralık’ta açtığını kaydetti. Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.