Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

DOĞAKA’DAN KOBİ’LERE DESTEK

Reklam
DOĞAKA’DAN KOBİ’LERE DESTEK

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, yürütmekte olduğu 2021 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı (TZKAMU) kapsamında uygun proje başvurularının kendisine sunulması amacıyla ilana çıktı.

Programın temel amacının, TR63 Bölgesi’nde turizmin çeşitlendirilmesine ve turizm sektörünün ekonomik değerinin artırılmasına katkı sağlanması olduğunu açıklayan DOĞAKA yetkilileri, bu amaçla 2021 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı (TZKAMU) kapsamında Turizm sektöründe fiziki, beşeri, teknolojik ve kurumsal altyapının iyileştirilmesi ve Turizmin çeşitlendirilmesi ve alternatif turizm olanaklarının artırılmasına yönelik öncelikleri çerçevesinde uygulanacağını duyurdu.

Program için tahsis edilen toplam kaynak tutarının 20.000.000 TL olduğunu, proje başına asgari 300.000 TL, azami 2.000.000 TL destek sağlanacağını da belirten yetkililer, programa, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Yerel Yönetimler, Üniversiteler (Rektörlük), Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ve Kooperatif ve Birlikler (Kar Amacı Gütmeyen) başvuru yapabileceğini belirtti.

Yetkililer ayrıca, program kapsamında her başvuru sahibinin en fazla 4 proje başvurusunda bulunabileceğini ve en fazla 2 başvurusu için destek alabileceğini de görüşlerinde yer verdi. Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.