Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

HBB niye bu kararı almıyor!

İskenderun ve Belen’de Sosyal Belediyecilik örneği sergileniyor. İskenderun ve Belen Belediye Meclisi aldığı kararla şehit, gazi ve ailelerine, 65 yaş üstü vatandaşlara, belediyeye ait sosyal tesislerde çay, kahve gibi içecekleri ücretsiz ikram etme kararı aldı..

Reklam
HBB niye bu kararı almıyor!

Hatay’ın İskenderun ve Belen Belediye Meclisi aldığı kararla şehit, gazi ve ailelerine, 65 yaş üstü vatandaşlara, belediyeye ait sosyal tesislerde çay, kahve gibi içecekleri ücretsiz ikram etme kararı aldı.Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ise bu uygulamayı en önce uygulaması gereken kurum olması gerekirken, ilçe belediyelerin yaptığı hizmeti dahi yerine getiremediği gibi, ‘sosyal belediyecilik’ uygulamasında da geride kaldığı görüşü savunuldu.Şehit, gazi ve ailelerine, 65 yaş üstü vatandaşlara sadece otobüse ‘ücretsiz’ binme dışında hiçbir kolaylığı göstermeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal belediyecilik hizmeti talebi isteniyor.Vatandaşlar, aynı kararı Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinden de beklediklerini söylediler.

İSKENDERUN BELEDİYE MECLİSİNİN KARARI

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, düzenlenen meclis toplantısı öncesi konuşarak, “Halkımıza en iyi hizmeti vermek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu çerçevede sürekli halkımızın içindeyiz. Sorunları yerinde tespit ediyor sorunları belediyemiz imkânları ölçüsünde çözüyoruz. Sahilde devam eden led aydınlatma çalışmaları tamamlanmak üzere. Kısa bir süre bir açılış töreni düzenleyeceğiz. Sosyal tesislerimizi daha nezih daha güzel bir hale getirmek için çalışıyoruz. Burada 65 yaş üstü vatandaşlarımız için (çay ve kahve) içeceklerden ücret alınmaması için meclisten karar alıyoruz. Buna benzer sosyal çalışmalar devam edecek. Halkımız hizmetin en güzelini hak ediyor “dedi.İskenderun Belediyesince işletilen Sosyal Tesislerden 65 yaş ve üzeri tüm vatandaşlarımızın içtiği (çay ve kahve) içeceklerden ücret alınmaması 01.10.2019 tarihinden geçerli olmak üzere oy birliği ile kabul edildi.Belediyeye ait tesislerin daha verimli bir şekilde işletilebilmesi için Meclisin belirlediği fiyat 1.Mıntıka 1952 parsel A Blok Kat:1 5 Nolu bağımsız bölümün Türkiye Muharip Gaziler Derneğine 5 yıllığına ücretsiz tahsis edilmesi oy birliği ile komisyona havale edildi.

BELEN BELEDİYE MECLİS KARARI

Belen Belediyesi de Eylül Ayı Meclis toplantısında aldığı kararla, Şehit, Gazi ailelerine ve 65 yaş üstü vatandaşlara, Belen Belediyesine ait sosyal tesislerde içtikleri çay ve kahve için ücret ödenmemesine karar verdi.Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Meclis üyelerini oy birliği ile aldığı karardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu ülke için kanını hiç düşünmeden vatan toprağına feda eden ve bu uğurda toprağa düşen Şehitlerimiz ve kahraman Gazilerimiz bizim için kutsaldır. Onlara minnet ve şükran borçluyuz.  Öte yandan yaşlılarımıza sahip çıkma ve onları onurlandırma adına sosyal tesislerimizde çay, kahve artık ikramımız olacak, yaşlılarımıza saygı göstermek, önem vermek ve daha güzel şartlarda yaşamlarını idame ettirmelerini sağlamak, yerel idareciler olarak bizlere önemli görevler yüklemektedir” diye konuştu.Gazetemiz haber merkezini arayan vatandaşlar, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin “zam yapma” yerine sosyal belediyeciliği yerine getirmesi gerektiğini ileri sürdüler. HABER MERKEZİ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.