Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

LÜTFÜ SAVAŞ,HAKKINDA SORUŞTURMA

SON ZAMANLARDA ADI FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ İLE ANILDIĞI İDDİA EDİLEN LÜTFÜ SAVAŞ, HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDIĞI İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU,TARAFINDAN BİLDİRİLDİ

Reklam
LÜTFÜ SAVAŞ,HAKKINDA SORUŞTURMA

SON ZAMANLARDA ADI FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ İLE ANILDIĞI İDDİA EDİLEN LÜTFÜ SAVAŞ, HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDIĞI İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU,TARAFINDAN BİLDİRİLDİ. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “26 Doğu ve Güneydoğu ilimizde 37 bin 710 adres değişikliği haksız, gerçeğe uygun olmayan şekilde yapıldığını iddia etti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında soruşturma başlatıldığını bildiren Bakan Süleyman Soylu:’’Bugün hala parmak boyasının geri gelmesini önerenler, buna gerekçe olarak da milletimizin demokrasi kültürüne hakarete varacak sözde tahliller ortaya koyan modası geçmiş kalemler var. Bu kafaların Türkiye’yi geriye döndürme takıntısını anlayabilmek mümkün değildir. Bu bir gericiliktir.
Önceki seçimlere ilişkin yaptığımız analizler gösteriyor ki yerel seçimler diğer seçimlere göre güvenlik ihlallerinin daha fazla olduğu seçimlerdir. Burada özellikle muhtarlık seçimlerinin de kendine ait bir rekabeti söz konusudur. Şu ana kadar seçimlerle ilgili yaklaşık 40 hadisenin 23’ü, muhtar adayları arasında cereyan etmiştir. Dolayısıyla bu noktada tedbirlerimize ve yönlendirmelerimize ağırlık veriyoruz” ifadelerine yer verdi.
BİLİŞİM SUÇLARI İLE MÜCADELE EKİPLERİMİZ SEÇİM SÜRECİNDE GÖREV YAPACAK
Sosyal medyadaki paylaşımları da görmemiz mümkün değil diyen Bakan Soylu, “Sosyal medyadan provakasyon oluşturmaya, toplumu manipüle ederek kitlesel hareketlilik hedefleyenlere karşı, seçime özel oluşturacağımız ‘Bilişim Suçları ile Mücadele Ekiplerimiz’ seçim sürecince görev yapacaklardır.31 Mart yerel seçimleri, PKK’nın yapabildiği her noktada, eylem ve etkinlik göstermeye çalışabileceğini değerlendirdiğimiz bir seçimdir. Özellikle görevlendirme yaptığımız belediyelerle ciddi kan kaybetti. Burada hem prestij ve de lojistik kaynak anlamında büyük kayıpları oldu. Şimdi onları telafi etmek isteyeceklerdir. Dolayısıyla her türlü terör eylemine karşı hiçbir detay atlanmadan tedbir alıyoruz’’dedi.
LÜTFÜ SAVAŞ,HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş,hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.
HABER M.MUSTAFA ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.