Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

MHP HATAY MİLLETVEKİLİ LÜTFİ KAŞIKÇI DÜNYANIN BAŞINDA TRUMP DİYE BİR DELİ VAR

Milliyetçi Hareket Parti Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı konuk olduğu radyo programında Hatay ve Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Kaşıkçı, Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin 31 Mart seçimlerini rövanş gibi gördüklerini, bunun yanlış bir politika olduğunu söyledi.

Reklam
MHP HATAY MİLLETVEKİLİ LÜTFİ KAŞIKÇI  DÜNYANIN BAŞINDA TRUMP DİYE BİR DELİ VAR

Milliyetçi Hareket Parti Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı konuk olduğu radyo programında Hatay ve Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Kaşıkçı, Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin 31 Mart seçimlerini rövanş gibi gördüklerini, bunun yanlış bir politika olduğunu söyledi.
MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı radyo programında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, 15 Temmuz, ekonomik saldırılar, Terörle mücadele ve 31 Mart yerel seçimleri hakkında konuştu.


15 TEMMUZ REFERANS OLACAK GÜNDÜR
Kaşıkçı konuşmasında “Beka sorunuyla ilgili olarak Genel Başkanın ne anlatmaya çalıştığı ortadadır. Türkiye 15 Temmuz gibi ağır bir gün yaşadı. Kendi silahlı kuvvetlerimiz içine bir şekilde yığılan unsur, kendi silahımızla, mermimizle Türkiye’ye kalkıştı. 15 Temmuz Darbesini iyi anlamak ve iyi anlatmak lazım. Referans olacak gün o gündür. Kamuoyunun da vatandaşlarımızda çok iyi bildiği şekilde, küresel güçlerin Türkiye Cumhuriyeti’nin mevcut yönetimini alaşağı etmek, akabinde de kendilerinin belirlediği bir ekibe Türkiye’yi teslim etmekti. Hatırlarsanız Yurtta Sulh konseyine ülkeyi teslim edeceklerdi. Geçmişte olduğu gibi bu kez şanslı değillerdi. Milletimiz tehlikeyi gördü ve darbeyi püskürttü.”
EKONOMİK BAĞIMSIZLIK, EN BÜYÜK BAĞIMSIZLIKTIR
“Yıllardır kapısında üye olmak istediğimiz ülkelerden tutun, Amerika’nın kendi çıkarlarından hareket etmesinden ziyade, Türkiye’yi Doğu’ya karşı kendilerini koruması için ileri karakol gibi görüyorlar. Tavşana kaç, tazıya koş diyorlar. Ekonomik bağımsızlık, en büyük bağımsızlıktır. Ekonomik anlamda tam bağımsız olamadığımız için her gelen iktidar bunlarla iş tutmak zorunda kalıyor. Biz bu güçlerden 15 Temmuz itibariyle yakamızı tuttukları iki elini ayırdık. Türkiye’nin çıkarlarına uygun hareket etmeye başladık. Türkiye bu şekilde ancak güçlenir. Uydu olmakla geleceğimiz nokta 60 ihtilali, 80 ihtilali ve 15 Temmuz gibi olaylar yaşanır.”
31 MART’I RÖVANŞ GİBİ GÖRÜYORLAR
“Yurt içinde ortak bir muhatabak oluşturmaya çalışılıyor. Netice ne olursa olsun şunu bilmemiz lazım. Bu ülkenin ikbali ve istikbalini başka ülkelerin başkentinde bağımsızlık aramasın. Özellikle bunu Cumhuriyet Halk Partisi yetkilerine söylemek istiyorum. Türkiye yeni sistemle ilk defa kendi karakterine uygun bir sistem geliştirdi. Yanlışımız olduğunda tamir eder, düzeltiriz. Bu sistemde Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap verebildiği sürece sistem işlemeye devam edecek. Biz AK Parti’liler ile birlikte bu sistemi birlikte hazırladık. Bu anayasa da Milliyetçi Hareket Partisi’nin daha çok emeği var. 31 Mart seçimi 24 Haziran’ın rövanşı gibi gözüküyor. Bu durum öyle bir hale geldi ki kısa bir zaman önce yaptığımız seçimin rövanşı anlamı taşımaya başladı”
DÜNYANIN BAŞINDA TRUMP DİYE BİR DELİ VAR
“Neden bu seçimi rövanş olarak görüyorsunuz? Yeni hükümet etme sistemi milletin oyuyla yürürlüğe koyuldu. Milletimiz seçimlerde iradesini koydu. Bunu tekrardan eskiye saracağım demek, bu sistemi bizim başımıza bela edenlerin, durumunu sürdürmekten başka birşey değil. Dünyanın başında şuan Trump diye bir deli var. Adam Twitter’dan dünyaya yön vermeye çalışıyor. Bu deli aynı zamanda da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’yle de sorunlu. Bunu uzaktan kumandayla yöneten bir merkezin olduğunu da biliyoruz. Türkiye’ye karşı ekonomik silahı, dövizi silah gibi kullanıp, Ağustos ayında bizlere ne yaşattığını biliyoruz.” Ifadelerine yer verdi.
HABER: CANSU DİLEK

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.