“SEÇİM, TEK ADAM İLE ORTAK AKIL ARASINDA OLACAK!”

“SEÇİM, TEK ADAM İLE ORTAK AKIL ARASINDA OLACAK!”

Saadet Partisi Millet İttifakı CHP Hatay Milletvekili Adayı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan Hassa’da muhtarlarla buluştu.

Hatay’ın her dönem dışlanan bir il olduğunu dile getiren CHP Hatay Milletvekili Adayı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, 14 Mayıs seçimlerinin tek adam ile ortak akıl arasında bir referandum olacağını da söyledi.

MİLLET İTTİFAKI, MİLLETİMİZİN TEVECCÜHÜ İLE İKTİDARA GELECEK

Millet İttifakı’nın seçim sonrasında iktidara geleceğini savunanCHP Hatay Milletvekili Adayı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “Bu seçim Türkiye’nin alışık olmadığı bir seçim. Bugüne kadar koalisyonlar seçim sonrası oluşuyordu. 15 Temmuz sonrası Anayasa değişti. Başkanlık sistemi oluştu ve iki bloklu duruma dönüldü. 6’lı Masa 2017 yılında başladı. Biz Saadet Partisi olarak Cumhurbaşkanını halk seçsin ama sınırsız yetki almasın dedik. O günden beri hep birlikte çalışıyoruz. Biz 5 yıldır Millet İttifakı olarak ilkesel bazlı çalışmalar yürüttük. 2 yıldır liderler bir araya geldi. Çalışmalar yürütüldü, hükümet politikası oluşturuldu. Yol haritası belirlendikten sonra adayımızı belirledik. İnşallah Millet İttifakı seçimlerden sonra iktidara gelecek.” ifadelerini kullandı.

1974 RUHU YENİDEN DOĞACAK

6’lı Masa ülkenin geleceği için yararlı olacağını savunan CHP Hatay Milletvekili Adayı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “Ülke bazlı çalışmalarımız var. Biz bu seçimde aslında biraz referandum yapacağız. Tek Adam rejimi olacak, ortak akılla mı yönetilecek seçimi olacak. 6’lı masa toplumun bütün renklerini bir araya getiren, en solundaki ile en sağındaki partileri bir araya getiren bir masa. Biz umuyoruz ki 1974’teki gibi o dönem yeniden yaşanacak. O dönemin ağır sanayi hamleleri yeniden gerçekleşecek. 1974 ruhu yeniden doğacak. 14 Mayıs sonrası bunların hepsini Millet İttifakı olarak biz yapacağız. Hatay en son kamu yatırımını 1974’te görmüştü. Hatay dışlanmış bir il. O günden beri Hatay’ımıza bir yatırım gelmedi. Depremi yaşadıktan sonra bile yardımların en son ulaştığı yer Hatay oldu.” diye konuştu.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.