Meşale Gazetesi

TKDK, 120 MİLYON LİRALIK HİBE ÖDEMESİ YAPACAK

TKDK, 120 MİLYON LİRALIK HİBE ÖDEMESİ YAPACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörlüğü 2023 yılında 120 milyon liralık hibe ödemesi yapacak.TKDK Hatay İl Koordinatörlüğü 2022 yılında yatırım büyüklüğü 180 milyon lira olan 35 projeye 54 milyon liralık hibe desteği verilirken, 2023 yılında yatırım büyüklüğü 270 milyon lira olan 54 projeye 120 milyon lira hibe desteği sağlanacak.

Hatay’da incelemeleri tamamlanan projelerin, sözleşmeye bağlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy; söz konusu projelerin birçoğunun yatırımlarının başladığını ve en kısa sürede tamamlanıp faaliyete geçeceklerini belirtti.

Özgürsoy konuşmasında ayrıca İlimizin tarımsal potansiyelinin ve çeşitliliğinin projelere de yansıdığını belirterek; soğuk hava depolarından meyve sebze işleme tesislerine, et ve süt işleme tesislerine ve frigorifik araç alımlarına, mantar üretim tesislerinden biber salçası üretimine, arıcılık desteklerinden reçel-pestil üretimine, kırsal turizm yatırımlarından zeytin salamura ve zeytinyağı işleme tesislerine, tıbbi-aromatik bitki ve çiçek seralarından meyve-sebze kurutma ve konserve tesislerine, pelet yakıt üretim tesislerinden yenilenebilir enerji yatırımlarına kadar geniş bir alanda yatırım projeleri alındığını, yatırıma dönüşen projelerin faaliyete geçmesiyle birlikte Hatay’a hem katma değer yaratacağını hem de istihdama katkı sağlayacağını ifade etti.‘Sektöre göre değişmekle birlikte % 50-70 hibe desteği verildiğini, bunun yanında KDV, ÖTV, Gelir ve Kurumlar vergisi muafiyetlerinden de yararlanılacağını ifade eden Özgürsoy; yatırımcılarımıza ayrıca yatırıma başlarken Avans ödemesi de yapıldığını sözlerine ekledi.

Ayrıntılı bilgi için 0326 225 12 23 nolu telefonu veya 444 85 35 nolu Yardım Masası Hattı’nı arayabilirsiniz ya da www.tkdk.gov.tr’den bilgi edinebilir, yüz yüze görüşme için General Şükrü Kanatlı Mah. Atatürk Cad. Kavaslı Köprüsü Sarı Center İş Merkezinde yer alan Koordinatörlüğümüzü ziyaret edebilirsiniz. Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.