Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

VALİ DOĞAN, NOEL BAYRAMI SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Hatay Valisi Rahmi Doğan ve ilimiz protokolü, Ortodoks Kilisesi’ni ziyaret ederek Hristiyan hemşerilerimizin Noel Bayram sevincine iştirak ettiler.

Reklam
VALİ DOĞAN, NOEL BAYRAMI SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Hatay Valisi Rahmi Doğan ve ilimiz protokolü, Ortodoks Kilisesi’ni ziyaret ederek Hristiyan hemşerilerimizin Noel Bayram sevincine iştirak ettiler.
Gerçekleşen ziyarete Hatay Valisi Rahmi Doğan’nın yanı sıra, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Vakıflar Bölge Müdür Vekili Mehmet Yıldıran, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Ufuk Bilgen, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Dimitri Dogum, Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu, Katolik Cemaati Ruhani Lideri Domenico Bertogli, ALİYAD Vakfı Başkanı Nasrettin Eskiocak, Protestan Cemaati Temsilcisi Yakup Chang, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, ATB Başkanı Ali Celal Mursaloğlu ve Meclis Başkanı Veliş Bahadırlı ile vatandaşlarımız katıldı.
Hatay Valisi Rahmi Doğan Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramı’nı can-ı gönülden kutladığını ifade ederek Başladığı konuşmasında, “Bugün Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramı sevincine iştirak etmek adına buradayız. Hatay yüzyıllardır medeniyetlerin beşiği olmuş bir kenttir. Farklı dinden, mezhepten, ırktan insanların barış ve huzur içerisinde yaşadığı bir toprak parçası olmuş. Bugünde aynı şekilde huzur içinde yaşıyoruz. Bayramlar sevinçlerin arttığı birlik ve beraberliğin coşkuya karıştığı günlerdir. Dolayısıyla ben de tüm Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramını tebrik ediyorum. Biz onlarla birlikte bu topraklarda yaşamaktan mutluyuz. Eminimin ki onlarda bu ülkenin hoşgörü iklimi içerisinde bizimle birlikte yaşamaktan mutludurlar.” dedi.
Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil ev sahibi olarak yaptığı konuşmada; Noel Bayram sevincini paylaşmak üzere kendilerini ziyaret eden ilimiz protokolüne teşekkür etti. Hurigil, ‘’Sevginin başkenti Antakya’da Hristiyan dinine mensup insanlar olarak Noel Bayramını büyük bir sevinç ve coşkuyla kutlamanın heyecanı içerisindeyiz. Yüzyıllardır devam eden barış ve kardeşlik ortamının tüm dünyaya örnek teşkil ettiği, ibadethanelerin aynı anda Allah’a yakarışların sunulduğu, ezan sesinin çan sesine, çan sesinin hezan sesine karıştığı, üç semavi dininin kucaklaştığı Antakya, acı ve gözyaşının eksik olmadığı dünyamızda, tüm insanlığın en temel özlemi olan barış ve huzurun yaşandığı müstesna şehirlerden bir tanesidir. Farklı inanç ve kültürün temsilcileri ve ilimiz protokolü, Noel Bayramımızı kutlamak üzere kilisemize teşrifleriniz ve mevcudiyetinizle bayramımıza ayrı bir tat kattığınız için teşekkür ederiz.” dediYapılan ikram ve sohbetlerin sonrasında tarihi Ortodoks Kilisesi bahçesinde günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesi ile program sona erdi. HABER: M.MUSTAFA ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.