Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

“Yaşayan Değerlerimiz” Doç. Dr. KEZBAN KURAN…

Kültür Kentleri Birliği topluluğu “Yaşayan Değerler” ziyaretlerine devam ediyor.

Reklam
“Yaşayan Değerlerimiz” Doç. Dr. KEZBAN KURAN…

Kültür Kentleri Birliği topluluğu “Yaşayan Değerler” ziyaretlerine devam ediyor. Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay Şube Başkanı Doç. Dr. Kezban Kuran ziyaret edildi. Memlekete kalıcı büyük hizmetler veren şair, yazar, sanatçı, devlet adamı vb. tüm güzel insanları yaşarken onurlandırmak amacıyla yapılan ziyaretler şair Nebih Nafile yönetiminde her ay bir değeri evinde ziyaret ederek gerçekleştiriliyor.
Kültür Kentleri Birliği Platformu Hatay İl Başkanı Nebih Nafile tarafından organize edilen “Yaşayan Değerlerimiz” etkinliği 11 Kasım 2018 Pazar günü bir kez daha Hatay’da yaşayan sanatçı ve edebiyatçı kalabalık bir grup ile gerçekleşti. Ziyarete katılan Nebih Nafile, Ömer Bayraktar, Duran Yaşar, Dr. Muhsin Boz, Orhan Yeniocak, Yusuf Altunay, Aziz Büyükaşık, Nevra Çağlayan, Ali-Suat Aşkaroğlu, Ali-Fetva Gülbaş, Belma-Selçuk Olgaç, Neslihan Kanuncu Seçkin, Nurettin Bellur, Selahattin Şah, Nevin Bozkurt’u samimiyetle evinde kabul eden Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay Şube Başkanı Doç. Dr. Kezban Kuran; “Kültür Kentleri Birliği Hatay Başkanı sayın Nebih Nafile ve değerli üyelerine ziyaretlerinden ve armağan ettikleri birbirinden değerli kitapları için yürekten teşekkür ediyorum. Okudukları şiir ve yaptıkları sohbetten çok keyif aldık. Duygu yüklü bu güzel insanları evimde ağırlamaktan ve sohbet etmekten onur duydum. Kendilerini kültürümüze ve sanata yaptıkları hizmetten dolayı bir kez daha kutluyor ve ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bir gün Atatürkçü Düşünce Derneği çatısı altında şiir-müzik-söyleşi şeklinde bir araya gelmek isterim.” dedi.
ŞİİR-SOHBET DOLU ANLAR
Antakya’nın en eski eczacılarından, “Örnek, Kıdemli, Bilge Vatandaş” ödüllü Ömer Bayraktar paylaştığı şiir örnekleri ve hayata dair sohbeti ardından; “Merak bilgiyi, bilgi de fikri oluşturur. Şiir yaşamın her anında vardır, hayallerimizin ürünü olan şiirler, yazılar yazdık. İnsanın doğasında olan aşk, umut, sevgi her zaman var olan güzel duygulardır.” Dedi.
Kültür Kentleri Birliği Hatay Başkanı Nebih Nafile; “Kendisine hep Kezban Abla derim.
Hem büyüyüm hem bir dönem Atatürkçü Düşünce Derneği yönetiminde birlikte hizmet verdik. O tarihlerde Türkiye’nin tamamına yayılacak Cumhuriyet Yürüyüşü” nü ilk kez Antakya’da çok geniş bir halk kitlesi katılımı ile gerçekleştirmiştik. Halen güzel çalışmalara sevgiyle yüreğini katıp başarıyla hizmet etmektedir. Şubat 2016 yılından bu yana kentimizde ve il dışında yaşayan kentlilerimizi, memleketimize güzel hizmetlerde bulunan değerlerimizi evinde ziyaret ediyoruz. Yaşamlarından bir şeyler öğreniyor, birlik beraberliklerimizle son zamanlarda yok olan güzel duyguları yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyoruz. Eşi Kemal Abi ve sevenleriyle bizleri evinde kabul etti. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.
KEZBAN KURAN KİMDİR?
Doç. Dr. Kezban Kuran; Aslen İstanbul Hadımköy doğumlu. Çok küçük yaşta babasının görevi nedeniyle gittiği Erzurum’da büyüdü. İlk, orta ve liseyi Erzurum’da bitirdi. Yüksek tahsilini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri fakültesinde Eğitim Programları ve Öğretim Anabilimde tamamladı. Bir yıl Ankara Millî Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünde Program Geliştirme Uzman Yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra sırasıyla Kilis Öğretmen okulunda, Hatay Eğitim Enstitüsünde, Niğde Eğitim Yüksekokulunda ve Mustafa Kemal üniversitesinde öğretim görevlisi, öğretim üyesi.
Dekan yardımcısı, ilk öğretim bölüm başkanı ve Eğitim Bilimleri Bölüm başkanı görevlerini
yürüttü. 2017 yılında
Doçent oldu. Yaklaşık 45 yıl çok sayıda öğretmen yetiştirdi. En büyük hazinem yetiştirdiğim öğretmenlerdir diyen Kuran, 24 Ocak 2018 yılında emekli oldu. Halen Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay Şube Başkanlığını yürütmektedir.
Edebiyat, sanat, siyaset, eğitim ve yaşama dair her alanda iz bırakan hizmetlerde bulunan değerlerin evinde yapılan ziyaretler ulusal anlamda ses getiriyor. HABER MERKEZİ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.