Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

YAYMAN, ÇİFTÇİLERİMİZ ALTIN YILINI YAŞADI

Reklam
YAYMAN, ÇİFTÇİLERİMİZ  ALTIN YILINI YAŞADI

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman,  2020 yılı  çiftçilerimizin altın yılı  olmuştur dedi.

Kırıkhan Ziraat Odasını ziyaret ederek çiftçilerle  bir araya gelen Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman “ 40 yıldır  tamamlanmayan Tahta köprü Barajı ile çiftçilerimiz  sulama suyu sorunu ortadan kalkmıştır. Artık istediği ürünü eker duruma gelmiştir. Bir sezonda, buğday, pamuk, mısır gibi ürünleri ekerek tarlasını boş durdurmuyor, gelirlerini  birkaç katına  arttırma imkanı bulmuştur. Bu sezon çiftçilerimiz ne ekti ise  yüksek kazanç elde etmiştir. Çiftçilerimizin böylesine mutlu, umutlu olmasından mutluluk duyuyoruz.  Kendi ürünlerimizi kendimiz eken bir millet olma yolunda  çiftçilerimize desteklerimiz sürecektir. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere  Tarım ve Orman Bakanımız   ve tüm Ak Parti kadroları çiftçilerimizin refahı için ne gerekiyorsa o adımı atmışlardır. Çiftçilerimizin sorunlarına hep duyarlı kalınmıştır. “dedi.

Çiftçilerin yatırımcı bir zihniyete kavuşması  için Ziraat odalarına büyük önem düştüğüne dikkat çeken Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman “ Bilinçli ekim ve  ilaç kullanımı her üründe rekolteyi  arttırıp, kazancı daha üst seviyeye taşımaktadır. Çiftçilerimizin daha bilinçli bir ekim yapmaları için  konularında bilgili insanları çiftçilerimizle buluşturmalıyız.  Bilgi aktarımı sağlanmalıdır. Bu konuda Ziraat Odaları konferanslar düzenlemeli, bilgiyi çiftçilerle buluşturmalıdır. “dedi.

Kırıkhan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik yaptığı konuşmada “ Milletvekilimiz Hüseyin Yayman’a ne zaman çiftçi sorunlarıyla ilgili bir konu   iletsek, onun çözümü için elinden gelen gayreti göstermektedir.  Çiftçilerimiz adına kendisine teşekkür ediyorum. Gerçekten bu yıl çiftçilerimiz ne ekti ise  büyük kazanç elde etti. Pamuk fiyatları istediğimiz oranda oluşturuldu. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bu konuda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tahta köprü barajının tamamlanması apayrı bir  gelişme olmuştur. Yıllardır, ekim yapılamayan arazilerimiz  kazanç  kaynağına dönmüştür. Sulama suyu sıkıntısı olmadan geçirdiğimiz ilk yılımızda  her üründen istediğimiz rekolteyi ve kazancı elde edilmiştir.  Milletvekilimizin belirttiği gibi çiftçilerimizin ekim konusunda bilinçlenmesi  ve yeni yatırımlara yönelmesi için konferanslara ağırlık vereceğiz.” Dedi. Haber Merkezi

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.