“BARIŞ VE HUZUR’UN İTTİFAKIYIZ”

“BARIŞ VE HUZUR’UN İTTİFAKIYIZ”

Saadet Partisi Millet İttifakı CHP Hatay Milletvekili Adayı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Hassa’da muhtarla buluştu. Seçim çalışmaları kapsamında muhtarlarla buluşan Çalışkan, Altılı Masanın mecburiyetten değil, barış ve huzur ortamı için bir araya geldiğini dile getirdi.

YETKİNİN BİR İSİMDE OLMASINA KARŞIYIZ

Hükümet yönetiminde gücün tek elde toplanmasını eleştiren CHP Hatay Milletvekili Adayı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “Seçim sürecinde bildiğimiz gibi yeni Anayasa ile ikili bir yapıya büründü. Siyasi partiler birleşerek ayakta kalmak zorunda. Millet İttifakı olarak bizde seçime gidiyoruz. Listelerin güçlü olduğu, İttifak bileşenlerinin önemli olduğu bir masa etrafında toplandık. Biz bu kadar yetkinin bir isimde olmasına karşı çıktık. Bizde başkan bir imzasıyla bir ülkeye savaş ilan edebilir, asker gönderebilir. Memurları bir imza ile ihraç edebilir. Bir faninin ve insanın başını döndürecek bu yetkililerin karşısında Millet İttifakı oluştu.” dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU İNŞALLAH CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ

Cumhur İttifakı son dakikada 3 parti ile birleşti. Biz ne olursa olsun beraber olalım demedik. Biz komisyonlar oluşturduk, komisyonlarda her şeyi belirli bir plana dahil ettik. Göç komisyonları kurduk. 2 yıldır süreç sürdü. Biz koalisyon mutabakatında birçok konuda anlaştık. Sonra adayı belirledik. Biz inşallah Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. Diğer adaylarımız da Cumhurbaşkanı yardımcısı olacak ve çalışmalarını sürdürecek.” dedi.

YERLİ FİRMA KALMADI

1974 örneğini göstererek Saadet Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir araya gelmesinin önemine değinen CHP Hatay Milletvekili Adayı Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “İttifaklarda anlaşarak hareket etmesi en uygundu. Yeni sistemde hiçbir parti tek başına iktidara gelemeyecek. Artık koalisyonlar var. 20 yıl geçti. Ak Parti de ilk döneminde hizmet ettikten sonra heyecanı bitti. Eğer iktidara gelirsek, şunları yapacağız diyorlar. O zaman yapsınlar. Şimdi diyorlar mülakatı kaldıracağız. Binlerce insanın hakkını yedikten sonra bunu söylüyorlar. Hak, Hukuk, Adalet için bir aradayız. Bu sistemin değişmesi için bir aradayız. Bu ülkenin istihdam ve işçilik sorunu var. Birçok yerli üretim malımız tamamen yabancılara ait oldu. 3 operatör firması yerlilere ait iken, şimdi yabancılar işletiyor. Biz değişiklik olsun istiyoruz. Önceden sağ-sol kavgası vardı. Bu kavga artık sona erdi.” diyerek sözlerini tamamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.