Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

Çavuşoğlu Hatay’da

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:
“Amerika’dan, İsrail’den korkan Müslüman ülkelerin yalpalamaya başladığını görüyoruz. Hatta Filistinlilere ‘Siz de sesinizi fazla çıkarmayın’ diye baskı yapan bazı ülkeler var. Müslüman ülkeden bahsediyorum, Amerika’dan bahsetmiyorum

Reklam
Çavuşoğlu Hatay’da

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:
“Amerika’dan, İsrail’den korkan Müslüman ülkelerin yalpalamaya başladığını görüyoruz. Hatta Filistinlilere ‘Siz de sesinizi fazla çıkarmayın’ diye baskı yapan bazı ülkeler var. Müslüman ülkeden bahsediyorum, Amerika’dan bahsetmiyorum. Bunlar mı Kudüs’e sahip çıkacaklar? Geçtiğimiz 2 yılda İslam zirvelerinde ve BM Genel Kurulunda ABD ve İsrail’e karşı ezici çoğunlukla karar aldırırken bu ülkelerin korkaklığını, ürkekliğini gördük” “Etrafımız ateş çemberi, Suriye’deki yangını söndürmek için ne kadar çaba sarf ettiğimizi her platformda görüyorsunuz. Terörle mücadelesinden tutun da siyasi çözüme kadar, Fırat’ın doğusunun teröristlerden temizlenmesine kadar çok çalışıyoruz, çaba sarf ediyoruz”
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Amerika’dan, İsrail’den korkan Müslüman ülkelerin yalpalamaya başladığını görüyoruz. Hatta Filistinlilere ‘Siz de sesinizi fazla çıkarmayın’ diye baskı yapan bazı ülkeler var. Müslüman ülkeden bahsediyorum, Amerika’dan bahsetmiyorum. Bunlar mı Kudüs’e sahip çıkacaklar? Geçtiğimiz 2 yılda İslam zirvelerinde ve BM Genel Kurulunda ABD ve İsrail’e karşı ezici çoğunlukla karar aldırırken bu ülkelerin korkaklığını, ürkekliğini gördük.” dedi.Çavuşoğlu, beraberindeki partililerle AK Parti Yayladağı Belediye Başkan Adayı Mustafa Sayın’ın seçim-irtibat ofisini ziyaret etti.Burada konuşan Çavuşoğlu, çok güçlü olmaları gerektiğini, içeride ve dışarıda kendilerini devirmek isteyen çok sayıda hain bulunduğunu söyledi.
Bu nedenle güçlü olmaları gerektiğini anlatan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:
“Önümüze tarih boyunca engeller çıkardılar. Bu engelleri aştık, çiğnedik geçtik. Sanmayın ki bundan sonra dikensiz gül bahçesinde yaşayacağız. Yine zor olacak. Etrafımız ateş çemberi, Suriye’deki yangını söndürmek için ne kadar çaba sarf ettiğimizi her platformda görüyorsunuz. Terörle mücadelesinden tutun da siyasi çözüme kadar, Fırat’ın doğusunun teröristlerden temizlenmesine kadar çok çalışıyoruz, çaba sarf ediyoruz. Suriye’deki istikrarın ve barışın da en çok Hatay ve sınır şehirlerimiz için önemli olduğunu biliyoruz.”
Terör belası dahil birçok tehditle karşı karşıya olduklarını vurgulayan Çavuşoğlu, Türkiye’nin büyümesinden rahatsızlık duyanlar bulunduğuna işaret etti.

  • “Türkiye’yi baştan sona ihya ettik”
    Çavuşoğlu, birlikte ve güçlü olmaları gerektiğinin altını çizerek, MHP ve AK Parti’nin bu yüzden Cumhur İttifakı çatısı altında birleştiğini ifade etti.
    Tüm zorluklara rağmen Türkiye’nin 17 yıldır çok büyüdüğünü anlatan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:
    “Artık eski Türkiye yok. Çok şükür son 6 aydır yaşadığımız ekonomik saldırılar içinde bile istikrarımızı bozmadan, bazı sıkıntılar olabilir, yolumuza devam ediyoruz. Aldığımız tedbirlerin etkisini ve faydasını gördük. Türkiye tüm bu engellere rağmen çok büyüdü ama geldiğimiz noktada biz kalırsak bu bize yakışmaz. Kişi başına düşen milli gelir 3 bin dolardan 11 bin dolara çıktı, güzel. Yaklaşık 4 kat büyüdü, iyi. Ekonomimiz büyüdü, savunma sanayimiz büyüdü, artık ihtiyacımızın yüzde 70’ini kendimiz üretiyoruz, ihraç ediyoruz artık. İhracatta çok önemli bir ülke olduk. Türkiye’yi baştan sona ihya ettik. Sağlıkta dünyada model olduk. Herkes Türkiye’nin sağlık politikalarını, Dünya Sağlık Örgütü de dahil sadece çok yakından takip etmiyor, ‘gelin anlatın’ diyor.”(AA)
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.