Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

CHP’Lİ ŞAHİN PAZAR ESNAFINI DİNLEDİ

Reklam
CHP’Lİ ŞAHİN PAZAR ESNAFINI DİNLEDİ

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Mardin’de pazar esnafının sorunlarını dinledi.Bir esnaf, Şahin’e yaşadıkları sorunları anlatırken “Şu eriği ben halden 7 liraya aldım. Suriyeli getiriyor, sabahtan başlıyor 7 buçuğa satmaya. 50 kuruşunu cebine koyacak. Bizim memleketimizde adam maaşa bağlı, biz ise nerdeyse açlıktan öleceğiz. İşlerimiz hiç güzel değil, kazanmıyoruz” şeklinde konuştu.

VATANDAŞLAR SURİYELİLERDEN DOLAYI DERTLİ

Bir esnaf, Suriyelilerden yakınarak şunları söyledi: “Suriyeliler zaten maaşa bağlı. Maaşını alıyor, hala gidiyor komisyoncunun malını alıyor, getiriyor buraya. Şu eriği ben halden 7 liraya aldım. Suriyeli getiriyor, sabahtan başlıyor 7 buçuğa satmaya. 50 kuruşunu cebine koyacak. Bizim memleketimizde adam maaşa bağlı, biz ise nerdeyse açlıktan öleceğiz. İşlerimiz hiç güzel değil, kazanmıyoruz. Burada Suriyelileri başımıza bela etmişsiniz, ondan sonra gelmişsiniz, ‘Türkiye ekonomisi uçuyor’.

“EV KİRA DEĞİL AMA AHIR”

Benim evime su sızıyor, kimse gelip bakmıyor. Benim hala çocuğum yok, benle eşim tekiz. Bir tane milletvekili hangi partiden olursa fark etmez, bir milletvekili eşiyle gelsin, bir gece evimde kalsın, bakalım rutubetten kalabiliyorlarsa ben artık hiçbir şey istemiyorum. Ev kira değil ama ahırdır. Her yerle konuştum, ‘Bak su doluyor diyorum’. Belediye başkanına söyledim, savcılığa bile demişim. Ana hat suyu patlamış Mardin’de, sabah kalktım evimin içi su dolmuş. ‘Evimin haline bakın, su inmiş’ diyorum, adam bana diyor ‘Kaç tane halın gitmişse gel sana parasını vereyim’. Sen neyin derdindesin kardeşim, ben halının derdine mi düştüm? Benim evimi su götürüyor, siz gelip suyumuzu yapmıyorsunuz.” Haber:Fadime ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.