Meşale Gazetesi

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN RUMEYSA ÖĞRETMENİN ADI KÜTÜPHANEYE VERİLDİ

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN RUMEYSA ÖĞRETMENİN ADI KÜTÜPHANEYE VERİLDİ

Abdulhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde coğrafya öğretmeni olarak görev yaparken 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden Rümeysa Atar’ın adı okul kütüphanesine verildi.

Rumeysa Atar’ın hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından çok sevildiğini ve etrafına neşe saçan biri olduğunu ifade eden okul müdürü Mehmet Döner, “Okulumuz Sultan Abdulhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde coğrafya öğretmeni olarak görev yaparken 6 şubat depremiyle sonsuzluğa uğurladığımız deprem şehidimiz Rumeysa Atar öğretmenimizin ismini yaşatmak için okulumuz kütüphanesine ‘Rumeysa Atar kütüphanesi’ ismini verdik. Rumeysa öğretmenimiz hem öğretmen arkadaşları hem öğrencileri tarafından çok sevilen, çözüm odaklı, yüzündeki tebessümüyle her zaman etrafına neşe saçan başarılı bir öğretmenimizdi.
FEDAKARLIĞINI UNUTMAYACAĞIZ
Rumeysa öğretmenimiz dost canlısı bir insandı. Onun isminin en iyi yaşayacağı yer insanların en iyi dostu olan kitapların olduğu kütüphanedir. Bizler kütüphanemize onun adını verip öğrencilerimizin okudukça onu hatırlamasını sağlayacağız. Bizler çalışma arkadaşları olarak onu hiçbir zaman unutmayacağız. Bizler onun ne kadar fedakar bir öğretmen olduğunu, son fedakarlığını evladı için yapıp evladının hayatta kalması uğruna nasıl çaba sarf ettiğini de hiçbir zaman unutmayacağız. Ruhu şad olsun” dedi.
Deprem anında eşi ve 2 aylık bebeğinin evden çıkmasını sağlayan Rumeysa öğretmen, apartmandan çıktığı sırada binanın çökmesi sonucu hayatını kaybetmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.