Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

ESKİ ÇELİK-İŞ SENDİKASININ METRUK BİNASI YIKILDI

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’da doğurduğu sakıncaların yanı sıra görüntü kirliliği ve çevrede yaşayan vatandaşlarda da rahatsızlık oluşturan metruk binaların yıkımına devam ettiklerini belirtti. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Süleymaniye Mahallesinde bulunan uzun yıllardır kullanılmayan eski çelik-iş sendikasının metruk binasının yıkım çalışmalarını yerinde inceledi

Reklam
ESKİ ÇELİK-İŞ SENDİKASININ METRUK BİNASI YIKILDI

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’da doğurduğu sakıncaların yanı sıra görüntü kirliliği ve çevrede yaşayan vatandaşlarda da rahatsızlık oluşturan metruk binaların yıkımına devam ettiklerini belirtti. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Süleymaniye Mahallesinde bulunan uzun yıllardır kullanılmayan eski çelik-iş sendikasının metruk binasının yıkım çalışmalarını yerinde inceledi.
İlçe genelinde güvenliği tehdit eden ve tehlike arz eden metruk binaları yıkmaya devam ettiklerini belirten Başkan Seyfi Dingil,” yıkımlar öncesinde, gerekli prosedürler tamamlanarak yıkım gerçekleştiriliyor. Metruk yapılar terk edilmiş olması nedeniyle madde bağımlılarının odağı haline geliyor. Bu tip yapılar, yapı sahipleri ve çevresinde yaşayan vatandaşlar açısından tehlike arz ediyor. Bu durum ayrıca vatandaşların şikâyetlerine neden oluyor. Vatandaşların güvenliği için bizler de gerekli prosedürü tamamladıktan sonra binaların yıkımını gerçekleştiriyoruz. Bu binanın yerine de Sendikamız yenisi yapacak” ifadelerini kullandı.
Çelik –İş Sendikası İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör ise yaptığı açıklamada,”Burası uzun yıllardır sendikamızın hizmet binası olarak kullanıldı. Depreme dayanıksız olduğu için bu binamızı boşaltmak zorunda kalmıştık. Şimdi ise belediyemizin desteği ile bu binanın yıkımını gerçekleştirdik. Daha sonra ise bu arazi üzerine yeni bir hizmet binası yapacağız inşallah.”diye konuştu.
Ardından belediye ekipleri metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.