Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

FETÖ’NÜN HATAY İMAMI LÜTFÜ SAVAŞ’IN MÜDÜRÜ OLMUŞ

FETÖ Terör örgütü üyeliğinden Tutuklu Bulanan ve Hatay imamı olarak bilinen Murat Uçar hakkında savcılık 25 yıl hapis cezası istedi.

Reklam
FETÖ’NÜN HATAY İMAMI LÜTFÜ SAVAŞ’IN MÜDÜRÜ OLMUŞ

FETÖ Terör örgütü üyeliğinden Tutuklu Bulanan ve Hatay imamı olarak bilinen Murat Uçar hakkında savcılık 25 yıl hapis cezası istedi. Murat Uçar HBB de bir dönem Basın Müdürlüğü yaptıktan sonra HATSU yönetim kuruluna getirilmiş ve 15 Temmuz hain darbe girişiminden hemen sonar tutuklanmıştı. Murat Uçar içişleri Bakanlığı tarafından 12 kişi ile beraber Hatay Büyükşehir Belediye memurluğundan ihraç edilmişti. Hatay’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında aralarında öğretmen ve memurların da bulunduğu 5’i tutuklu 14 sanık hakkında, “silahlı terör örgütü üyesi olmak” ve “terör örgütüne finans sağlamak” suçlarından 25’er yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY’nin yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı.


Cumhuriyet savcısı hazırladığı 156 sayfalık iddianamede, aralarında öğretmen ve memurların da bulunduğu 5’i tutuklu, 14 sanık için “FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak” suçundan 15 yıl, “terör örgütüne finans sağlamak” suçundan 10 yıl olmak üzere toplam 25’er yıl hapis cezası talep edildi. İddianame, Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesine sunuldu.İddianamede, örgütün milli eğitim yapılanmasında yer alan şüphelilerin, örgüt adına sohbete katıldıkları, buralarda “himmet” adı altında para topladıkları ve örgütün basın yayın kuruluşlarına abone yaptıkları iddia edildi.Şüphelilerden bazılarının, 17-25 Aralık sürecinden sonra örgütün “sohbet toplantılarına” katılmayan kişileri ‘Neden toplantılara gelmiyorsunuz? Biz halen toplanıyoruz.” dediği aktarılan iddianamede, zanlıların yerel seçimlerdeki siyasi tercihlerde yönlendirmelerde de bulunduğu bilgisine yer verildi.
İddianamede, zanlıların “FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak” ve bu suç kapsamında “örgüte finans sağlamak” suçlarını işlediklerinin, müşteki, tanık ifadeleri, banka kayıtları, şüpheli savunmaları ve delilleriyle birlikte ayrı ayrı ve ayrıntılı anlattıklarının tespit edildiği paylaşıldı.İddianamede, müşteki ve tanık ifadelerin doğrultusunda örgütün şemasında sanıkların “il imamı, büyük bölge imamı, bölge imamı, ev hanımları, yurt müdürü, emniyetten sorumlu imamı, şube sorumlusu, grup abisi, eğitim fakültesi, fen edebiyat fakültesi, meslek yüksek okulları, mühendislik” şeklinde örgütlendiği ifade edildi.Haber Ferit LİF

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.