Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

FUAR ALANININ SATIŞI TEKRAR GÜNDEMDE

Reklam
FUAR ALANININ SATIŞI TEKRAR GÜNDEMDE

Antakya’da bulunan fuar alanının satışı tekrar gündeme getirildi. Hatay Büyükşehir’in mülkiyetinde bulunan fuar alanı daha önce de iki kez satışa çıkarılmış ancak alıcı çıkmayınca satış gerçekleşmemişti. Fuar alanının tekrar satışa çıkarılmasını eleştiren ATSO Başkanı Hikmet Çinçin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığınca Şubat ayı Meclis gündemine tekrar getirilen fuar alanı satışı yersiz bir maddedir dedi. Fuar alanı satışının  HBB meclis üyelerince engelleneceğine inandığını ifade eden  Çinçin “Kamu yararına olan icraatlar anlık değil süreklidir. Aynı yanlışın tekrar gündeme gelmesi halkı oyalayıp aldatmaktır. İnanıyorum, Meclis Üyelerince yanlış kökten çözülecektir şeklinde konuştu.

DAHA ÖNCE CUMHUR İTTİFAKI SATIŞI DURDURMUŞTU

Hatay Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki, Antakya çevre yolu otogar arkasındaki fuar alanının satışı, HBB aralık ayı meclis toplantısında Cumhur İttifakı meclis üyelerinin girişimleriyle durdurulmuştu.

Cumhur İttifakının, HBB Meclis Başkanlığı’nın 30.09.2016 karar tarihli 251 sayılı Gayri Menkul Satışı (encümene yetki) konulu kararında belirtilen Hatay ili Antakya ilçesi Saraycık mahallesi 3447 parsel numaralı taşınmasın satışına ilişkin encümene yetki verilmesi yönündeki kararın iptaline ilişkin öneride, “Söz konusu meclis kararının üzerinden yaklaşık 4,5 yıl gibi bir süre geçmiştir. Bu süre zarfında yeniden yerel seçim yapılmış olup, meclis yeniden oluşmuştur. O günün şartlarında alınan kararın 15.12.2020 tarihinde encümen kararıyla icra edilmek istenmesi etik olmamaktadır. Ayrıca Antakya ilçesi Saraycık mahallesi 3447 parsel numaralı taşınmasın satışına ilişkin encümene yetki verildikten sonra söz konusu taşınmaz üzerinde plan değişikliği yapılmıştır. Dolayısıyla encümene satış için verilen yetki de bu plan değişikliği sonucu ortadan kalkmıştır” denildi.

Cumhur İttifakı üyeleri ayrıca, söz konusu fuar alanının Hatay’da faaliyet gösteren özellikle mobilya, ayakkabı, tarım sektörlerindeki fuarlara hizmet verdiğini belirterek, ilimizin deprem ve doğal afet riskinin en yüksek olduğu iller konumunda olduğundan söz konusu taşınmazın toplanma merkezi olmasını önerdi. Haber: Ferit LİF

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.