Meşale Gazetesi

KUMLU ARTIK BÜYÜYEN BİR ŞEHİR

KUMLU ARTIK BÜYÜYEN BİR ŞEHİR

Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli, ilçeye yapılacak TOKİ’ler için kendisine ilk günden bu  yana destek olan herkese teşekkür etti.

Yanlarında olmayanlara üzüntülerini ileten Başkan Deli, Kumlu’nun artık köy havasından kurtulduğunu ve büyümekte olan bir ilçe olduğunu kaydetti.

Başkan Deli yaptığı açıklamada; “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Çevre Şehircilik Bakanımız 81 ile TOKİ müjdesi verdiğinde, sınır bekçiliğimizi yapan Hatay’da içerisinde Kumlu’nun da bulunduğu 4 ilçeye TOKİ yapılmamasını o anda da kabul edilemez diye anında itiraz etmiştim. Süreçte hemen düğmeye basıp, Valimiz, ilgili vekillerimiz, kaymakamımızla gerekli mercilere ulaşıp sayın bakanımıza durumumuzu izah etmiştik. Buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Aynı günün sabahı İlçemizin hakettiği TOKİ konutları devletteki müthiş hızla ve pratiklerle çözüldü ve onaylandı. O günün şartlarında açıkça yanımızda durup desteğini açıklayan yardımlarını esirgemeyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yanımızda durmayan en yakınımızda da olsa üzüntülerimizi bilmelerini istiyoruz. Çünkü artık Kumlu atıl, köy havasında, sadece evlerden ibaret bir yapı değil. Kumlu artık şehirleşme yolunda ilerleyen necip ilçelerimizden birisidir. Vatandaşlarımız olarak tek vücut olarak bu haklılığımızın kabul edilmesini istiyoruz. Desteklerini esirgemeyen tüm siyasi paydaşlarımıza, bürokratlarımıza ve en önemlisi devletimize bir kez daha kamuoyu önünde şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.