Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

YENİ DÖRTYOL DEVLET HASTANESİ HİZMETE AÇILDI

Reklam
YENİ DÖRTYOL DEVLET HASTANESİ HİZMETE AÇILDI

Avrupa Birliği’nin 2017 yılında Türkiye Cumhuriyeti’ne sağladığı 40 Milyon Avroluk hibe finansman ile Sağlık Bakanlığı ile Fransız Kalkınma Ajansı ortaklığıyla inşa edilen Yeni Dörtyol Devlet Hastanesi hizmete açıldı.

Hastane açılış törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Tolgay Tolunay, Avrupa Birliği Komisyonu DG NEAR Direktör Yardımcısı Henrike Trautmann, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Büyükelçi Nikolaus Meyan Landrut, Fransa Türkiye Büyükelçisi Herve Magro, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Kurum Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

300 BİN KİŞİYE HİZMET VEREBİLECEK

300 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede olan hastane de 250 nitelikli yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Hastane de 90 Poliklinik olacak ve günlük 6 bin kişiye hizmet verebilecek. Hastane’de ayrıca 53 yataklı yoğun bakım ünitesi, 25 diyaliz cihazı, 10 Ameliyathane, 378 kişilik yemekhane, 483 araçlık otopark bulunuyor. Haber:Fadime ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.