Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

YOL İÇİN İZİNLER ALINDI, BAŞKANDAN TIK YOK

Reklam
YOL İÇİN İZİNLER ALINDI, BAŞKANDAN TIK YOK

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Antakya-Serinyol ile Arsuz-Madenli arasında açmayı planladığı 33 km’lik yol için Tarım Orman Bakanlığı izin verdi ancak HBB Başkanı Lütfü Savaş’tan ses seda çıkmadı. CHP Hatay milletvekili Mehmet Güzelmansur yolun açılması gereken izinlerin alındığını açıklarken HBB’den hiçbir açıklama yapılmaması kamuoyunda çeşitli yorumlara neden oldu..

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ daha önce yaptığı çeşitli açıklamalarda yolun yapımı için gerekli izinleri vermeyen Bakanlık yetkililerini ve AK Parti Hatay milletvekillerini suçlamıştı Antakya-Serinyol ile Arsuz-Madenli arasında açılması planlanan 33 km’lik yol projesiyle ilgili aylardır süren izin girişimleri olumlu şekilde sonuçlandı. Sürecin olumlu sonuçlanmasında, Hatay  Milletvekililerinin  çabaları olduğu öğrenildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, önceki açıklamalarında, Serinyol-Madenli arasındaki yolun 3 şeritli olacağını söylemiş ve söz konusu yolu Büyükşehir Belediyesi olarak açacaklarını ifade etmişti., “Bu yol hem EXPO, hem de HADO Projesi açsından büyük kolaylık sağlayacak. Amanos’larda terörün kurutulmasına katkıda bulunacak, stratejik özellikli, Antakya-Arsuz ile Havayolu-Arsuz ulaşımını kolaylaştıracak ve kısaltacak, bölgenin kalkınmasına katkıda bulunacak demişti. Ancak yol yapım izinlerinin alınmış olmasına rağmen HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın Bu konuda Hatay kamuoyuna hiçbir açıklama yapmaması “bu yolu açmaya ve Hatay halkının hizmetine açmaya çok fazla niyetli görünmüyor şeklinde yorumlanıyor.

Haber: Ferit LİF

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.