YÜKLÜ MİKTARDA ‘ET’ SAĞLIKLI TÜKETİME UYGUN OLMADIĞI TESPİT EDİLDİ

YÜKLÜ MİKTARDA ‘ET’ SAĞLIKLI TÜKETİME UYGUN OLMADIĞI TESPİT EDİLDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Antakya İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliğiyle et ve et ürünleri satan işletmelere yönelik kapsamlı denetim gerçekleştirildi.
Tüketicilerin sağlıklı gıdalara erişimini güvence altına almak ve işletmelerin hijyen standartlarına uyumunu sağlamak amacıyla yapılan denetimler, ilçe genelindeki et ve et ürünleri satan işletmeleri kapsayacak şekilde titizlikle uygulandı. Ekipler tarafından işletmelerin hijyen, ürünleri saklama şartları, üretim koşulları ve satış öncesi işlemleri detaylı bir şekilde incelendi.
Yapılan tetkikler sonucunda yüklü miktarda et, sağlıklı tüketime uygun olmadığı tespit edilerek imha edildi.Yapılan incelemeler sonucunda, tespit edilen eksiklikler hakkında işletmelere gerekli tutanaklar tutulup uyarılar yapıldı ve düzeltici tedbirler alınması için süre verildi.
Büyükşehir yetkilileri, tüketicilerin sağlığını tehdit edebilecek herhangi bir durumun önüne geçmek amacıyla kurumlarla uyum içinde hareket ettiklerini ve denetimlerine sıkı bir şekilde devam edeceklerini ifade etti.Denetimler esnasında işletmelerde bulunan birçok vatandaş, denetimlerden ötürü memnuniyetlerini dile getirerek HBB’ye teşekkür ettiler.Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.