Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

AFET ÖNLEMLERİ SİYASET ÜSTÜDÜR

Reklam
AFET ÖNLEMLERİ SİYASET ÜSTÜDÜR

Deprem konusunun Hatay´ın en büyük gündemi olduğunu söyleyen Kaşıkçı, “Afad´ın yayınlamış olduğu deprem ısı haritası, Hatay´ın ne kadar kritik bir konuma sahip olduğunu gösteriyor” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayında “Milletvekili olduğumdan beri afetler öncesi yapılabilecek çalışmalara başladık ve vatandaşlarımızı bu konuda bilgilendirerek üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalıştık” diye konuştu.

Deprem konusunda yerel yönetimlere düşen sorumluluklara dikkat çeken Kaşıkçı, şunları söyledi: “Afetler, ülkemizin bir gerçeği ve afetlerle ilgili alınacak tüm tedbirler siyaset üstü bir noktadan değerlendirilmelidir. Ancak ne yazık ki Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin sorumluluk alanları ile ilgili yapıcı olarak ortaya sunduğum tüm öneriler tepkiyle karşılandı.”

Tüm doğal afetlerde itfaiye çalışanlarının bir şehir için ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Kaşıkçı, Hatay´da itfaiye araç ve çalışanlarının kapasitesini öğrenmek istediklerinde, ne İtfaiye Daire Başkanı´ndan, ne de Büyükşehir Belediyesi´ndeki ilgili kişilerden bir geri dönüş alamadıklarını kaydetti.

Geçtiğimiz hafta Hatay´da depremle ilgili alınması gereken önlemler ile ilgili bir toplantı düzenlendiğini hatırlatan Kaşıkçı, şunları kaydetti: “Toplantıda; afetlerden birinci derecede sorumlu olan bir kurumun konuya tümüyle hakim biri tarafından temsil edilmesi gerekirken, Büyükşehir Belediyesi kendilerini temsilen konuyla hiçbir alakası olmayan bir kişiyi göndermiştir. Ne yazık ki Büyükşehir Belediyesi toplantıya bu arkadaşımızı göndererek ciddiyetsiz bir tutum sergilemiştir. Böylesine önemli bir konuda Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin olaya daha büyük bir ciddiyetle yaklaşmasını bekliyorum.”

Depremin değil, alınmayan önlemlerin öldüreceğini söyleyen Kaşıkçı, “Hatay olarak depreme hazırlıksız yakalanmamak için afetlerle ilgili kurumların daha profesyonel bir çalışma hazırlayarak, koordineli bir şekilde bu çalışmaları yürütmesini gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Meslek örgütlerinin de belediyenin bu ciddiyetsiz tutumu karşısında bir tavır alması gerektiğini vurgulayan Kaşıkçı, “Maalesef yapılan açıklamalarda Boğaziçi Üniversitesindeki olaylar ve HDP´li bir vekil ile ilgili demeçler görüyorum. Herkes kendi işine bakmalı ve sorumluluklarını yerine getirmelidir. Bir an önce Hatay Deprem Master Planı´nı ortaya koymalıyız” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.