Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler’den Engelliler günü mesajı

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler’den Engelliler günü mesajı

Reklam
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan  Adayı İbrahim Güler’den Engelliler günü mesajı

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, 3 Aralık “Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Hızla büyüyen, çalışkan ve dinamik bir nüfusa sahip olan ülkemizim, bir dünya gerçeği engelli oranı da mevcut olduğunu belirten Güler, “Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatta birçok ihtiyacı çözüm beklerken Ak Parti iktidarları döneminde çok büyük reformlar yapıldı.” dedi.Güler mesajından şunları söyledi;”İhmal edilen ve görmezden gelinen engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamdaki ihtiyaçlarını önemseyen Ak Parti hükümetleri, toplumda yer alma hakkını önemseyerek kanuni yasal düzenlemeler yaparak ihmal edilmişliğin önüne geçti. Sosyal devlet ilkesini baz alan Ak Parti engellilerimizin çağdaş ülkelerdeki gibi sosyal hizmet ve güvenceye kavuşmasını sağladı. Özürlüler kanunu ile birlikte engellilerimizin iş hayatında daha etkin yer almalarını sağladık ve özel sektörlerde özürlü istihdamını teşvik edici hatta zorlayıcı kanunlar
çıkardık. Önce insan politikasını önemseyerek , eşit haklara sahip olması gereken engellilerimizi de topluma kazandırdık.
Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bütün toplumumuzu, bu alanda daha sorumlu davranmaya, daha yüksek bir hassasiyet göstermeye ve özürlülük sorununun çözümüne katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Bu düşüncelerle Dünya Engelliler Günü’nün engelli vatandaşlarımız ve tüm dünyadaki engelliler için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.