Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

Altınözü’nde Yetersiz Gelen Atık Su Hatları Yenileniyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlü-ğü(HATSU), yetersiz gelen ve işlevini yitirmiş kanalizasyon hatlarında yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Reklam
Altınözü’nde Yetersiz Gelen Atık Su Hatları Yenileniyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlü-ğü(HATSU), yetersiz gelen ve işlevini yitirmiş kanalizasyon hatlarında yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Atık suların kötü koku ve çevre kirliliği oluşmadan sağlıklı şekilde meskenlerden tahliye etmek için eski hatların yenilendiğine vurgu yapan Genel Müdürlük, bu kapsamda Altınözü ilçesine bağlı Yarseli Mahallesi’ne beton borularla döşenen 230 metre kanal hattı ile hattın yenilendiğini aktardı.
Teknik personel denetiminde yürütülen çalışmada kanal sularının çevreye akması ve kötü kokuların da engellendiğini aktaran İdare, mahallelerdeki atıksuların modern yöntemler ile toplanması ve çevreye zarar vermeyecek şekilde tahliye edilmesi adına kanal hattı döşeme çalışmalarının kent genelinde sürdüğünü vurgu-ladı. Söz konusu çalışmada 1 paletli ekskavatör, 1 kepçe, 1 kamyon ve 4 personelin görev yaptığını açıklayan HATSU, ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne iletilen altyapı problemlerine hızlı müdahalelerin gerçekleştiril-diğini bildirdi.
HABER MERKEZİ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.