‘ANADOLUDAKİLER’ PROGRAMINDA ALTINÖZÜ CİMEMİ TANITILDI

‘ANADOLUDAKİLER’ PROGRAMINDA ALTINÖZÜ CİMEMİ TANITILDI

PROJE LANSMANINDA ALTINÖZÜ HAZEK KADIN KOOPERATİFİ, ‘BUĞDAY SAPI ÖRÜCÜLÜĞÜ’ İLE YAPILAN ALTINÖZÜ CİMEMİ’Nİ TANITTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde “Anadolu’daki Bereket, Birikim ve Beceri” mottosuyla hayata geçirilen “Anadoludakiler” Lansman Programı’nda Altınözü Hazek Kadın Kooperatifi, “Buğday Sapı Örücülüğü” ile yapılan Altınözü Cimemi’ni tanıttı.

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerin tanıtımını amaçlayan Anadoludakiler Projesi, Türk topraklarının zenginliğini paylaşmayı, yerel üreticilerin desteklenmesini, geleneksel kültürün yaşatılmasını ve yerel potansiyellerin keşfedilmesini amaçlıyor.

REKLAM ALANI

Proje lansmanında Anadolu’nun geleneksel el işçiliği ile kadınların tasarımın gücünü biraraya getiren hasır örgülerden oluşturulan, ilçenin coğrafi işaretli ürünü Altınözü Cimemi ürünlerini ilgiyle inceleyen Emine Erdoğan’a, HAZEK Kadın Kooperatifi Başkanı Leyla Ayvazoğlu Altınözü kadınları tarafından örülen çanta hediye etti.Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.