Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

BU PROJELER HATAY’I UÇURUR

HATAY BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ CUMHUR İTTİFAKI ADAYI İBRAHİM GÜLER PROJELERİNİ AÇIKLADI

Reklam
BU PROJELER HATAY’I UÇURUR

Hatay Büyükşehir Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Güler kamuoyunda merakla beklenen projelerini açıkladı. Hatay’ın sosyal kültürel ve ekonomik yapısına ciddi anlamda katkı sağlayacak 42 projenin tanıtım toplantısına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’da katıldı. Hatay’ın 15 ilçesine hitap eden projelerin maliyet ve yapım süresi de açıklandı. Alt yapıdan trafiğe yol yapımından alt geçitlere ve özellikle kent meydanlarına geniş yer verilen projelerde çocuklara, gençlere, kadınlara ve yaşlılara yaşamlarını kolaylaştıracak çok sayıda sosyal proje tanıtıldı.

Hatay’ın kent ekonomisine istihdama ve turizme ağırlıklı olarak yer verilen projelerin bir çoğu hayali olmaktan öte gerçekçi ve yapıcı olarak algılandı.

Açıklanan projelerde Antakya kent meydanının ve Asi Nehri’nin Antakya’ya yakışır bir şekilde yeniden düzenleneceği, ifade edildi.

Antakya’da eski stadyum olarak bilinen yerde Kent Parkı adı altında kütüphane, kültür merkezi, cafe ve restaurantlar ile sergi salonları bulunuyor. Kent parkı projesinde ayrıca 45,000 m2’lik otoparkta yer alıyor.

Asi Nehri’nin kentsel tasarım projesinde Asi Nehri’ne verilen suyun arıtılarak verileceği ve asi kenarların çağdaş bir kente yakışacak hale getirileceği ifade edildi.

Hatay Expo 2021 projesi için henüz bir merkezin belirlenmediği ancak bu projenin hayata geçirilmesi için tüm çalışmaların yapıldığı ifade edildi. Açıklanan projeler içerisinde en dikkat çekici olanı ise çocuk şehri projesidir. Çocukların sosyal hayatını geliştirici, çocuklara hayata hazırlayıcı sosyal destek merkezlerin kurulacağı bildirilen projeler Türkiye’nin en büyük çocuk şehrinin Antakya’da kurulacağı açıklandı. Hatay Büyükşehir Cumhur İttifakı adayı İbrahim Güler tarafından açıklanan projeler toplantıyı izleyenler arasında Hatay’ın geleceği açısından olumlu olarak algılandı. HABER: FERİT LİF

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.