ÇİNÇİN: “MÜCBİR SEBEP UZATIMI YETMEZ”

ÇİNÇİN: “MÜCBİR SEBEP UZATIMI YETMEZ”

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın deprem bölgelerindeki “mucbir sebep” uygulamasının 4 ay daha uzatılmasını olumlu bulduğunu ancak bunun yeterli olmadığını belirtti. Çinçin’e göre, Hatay’a ilçe bazlı teşvik paketleri hazırlanmalı.

Çinçin, sosyal medya paylaşımında 6 Şubat depremi sonrasında 30 Nisan’da sona erecek olan mücbir sebep halinin uzatılacağının kamuoyuyla paylaşıldığını belirtti. Ancak, bu uzatmanın ve teşvik paketlerinin hazırlanmasında bölgesel ihtiyaçların ve yıkımın boyutunun dikkate alınması gerektiğini vurguladı. Çinçin, sürecin başından beri aynı hususu savunduklarını ve yıkım oranına göre ilçe bazlı teşvik paketi hazırlanması gerektiğini dile getirdi.

Yıkımın olmadığı bölgelerin de teşviklerden faydalandırılmasının haksız rekabet yarattığını ve kaynakların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını engellediğini belirten Çinçin, bu nedenle yıkımın yarattığı tahribata bağlı olarak ilçe ve bölge bazlı teşvik paketleri hazırlanması gerektiğini ifade etti. Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.