Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

DEFNE’DE 220 CORONA VAKASI

Reklam
DEFNE’DE 220 CORONA VAKASI

Defne kaymakamlığından yapılan açıklamada Defne de vaka sayısının 220 ye çıktığı açıklandı.  Defne Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda Yazı İşleri Müdürü Metin Hatunoğlu Başkanlığın’da düzenlenen Ve Defne Kaymakamı Nevzat Sengok ‘ün Testinin Pozitif Çıkmasından dolayı Video konferansla katıldığı Covid-19 toplantısında Defne ilçemizin Risk olarak Hatay’ın 1. Sırasında yer aldığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Öncelikle Çekmece Mahallesi’nde 78, Harbiye Mahallesi’nde 19, Dursunlu Mahallesi’nde Yaklaşık 30, Turunçlu Mahallesi’nde 25 kişi ve diğer mahallelerimizde bulunan vakalarla beraber toplam vaka sayısı 220 kişiye ulaşarak 1. Sırayı almıştır.Dikkat edilmezse sorumsuzluk başını alıp giderse, vaka sayıları artarsa, ve bunun içerisine binlerce temaslı, ve temaslıların temaslısı eklenirse maalesef Defne ilçemizde bina Karantina’larından sonra Sokak karantinası, Cadde karantinası, ve hatta sokağa çıkma yasak’ları dahi uygulanma riski bulunmaktadır.

Alınan ve alınacak bütün kararların halkımızın sağlığı açısından düşünüldüğünü havaların soğuması ile beraber gribal enfeksiyonların ve semptomların baş göstereceğini 50 yaş üzeri bütün Vatandaşlarımızın risk grubunda olduğu 60 yaş üzeri Vatandaşlarımızın ise hastanede tedavi görmeleri gerektiğinin altını çizmek istiyoruz. Bu nedenle hiç kimse bana bir şey olmaz demesin temasta olduğu kişilerin adını versin ve semptom gösterirlerse mutlaka test yaptırmayı ihmal etmesinler İl Ve İlçe Sağlık müdürlüğümüz bu konuda büyük bir özveri göstermektedir.

ALINAN KARARLAR

1. Cenaze Törenlerine Yalnız 1. Derece Akrabaların Katılması ( 20 kişi ile sınırlı )

2. Taziyelerin yasak olması kesinlikle yapılmaması.

3. Kalabalık ve toplu ibadetlerin adakların ertelenmesi gerekli ise Sınırlı Sayıda yapılması ( 10 Kişi )

4. Sosyal mesafe, maske, eldiven ve hijyen gibi kurallara riayet edilmesi.

5. Ev ziyaretleri, Hasta Ziyaretleri yapılmamasına özen gösterilmesi

6. Her Türlü Kalabalık ortamda toplanılmaması

7. Halkın bu konuda bilinçlendirilmesi. Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.