Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

GELECEK TARIMDA, TARIMIN GELECEĞİ GENÇLERDE’

Reklam
GELECEK TARIMDA, TARIMIN GELECEĞİ GENÇLERDE’

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım Orman Bakanlığı arasında imzalanan “Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği” protokolü, Hatay’da düzenlenen toplantıda tanıtıldı.İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Öztürk ile İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu’nun düzenlediği toplantıda, iki kurum arasında yapılan iş birliğiyle tarım ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinin amaçlandığı belirtildi.

ÖZTÜRK: GELECEĞİ GARANTİ ALTINA ALIYORUZ

Hatay İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Öztürk, geçmişten bu yana sahip olduğumuz tarım ülkesi olma özelliğimizi gelişen teknolojiler ile güçlendirip, çeşitlendirmeyi planladıklarını belirterek, “Son dönemde dünyada yaşanan ve etkisi ülkemizde de hissedilen küresel iklim değişikliğinin neden olduğu çevresel ve ekonomik problemler, artan gıda talebi, iklim değişikliğinin sürdürülebilir tarımsal üretime olumsuz etkileri, çevre ve biyolojik çeşitliliğin korunmasının önem kazanması, daha az kaynakla gıda talebinin karşılanması gerekliliği nitelikli işgücü ve teknolojiye olan ihtiyacı her geçen gün artırmaktadır. Bu bağlamda Tarım ve Orman Bakanlığı olarak, bilginin en güçlü tarımsal girdi olduğu bilinciyle; özellikle gençlerin tarımda daha etkin ve verimli bir şekilde yer alması için ülkemiz topraklarında eğitime entegre olmuş, doğru bilgiyle buluşan ve dünya ile rekabet edebilen birey olmasını sağlamayı hedefliyoruz. ‘Gelecek Tarımda Tarımın Geleceği Gençlerde’ yaklaşımımızla geleceğimizi garanti altına almaya çalışıyoruz” dedi.

ÇOLAKOĞLU: ÖĞRENCİLER DAHA İYİ ŞARTLARDA YETİŞECEK

İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu da iş birliği protokolü sayesinde öğrencilerin çok daha iyi yetişmesinin sağlanacağını ifade ederek, “Artık dünya ve ülkemizdeki insanlar tarımın ne kadar önemli olduğunu hisseder vaziyete geldi. Çünkü gıda, tarım ve üretim olmadan insanların yaşaması mümkün değildir. Her geçen gün nüfusumuzda artıyor. Nüfus arttıkça bu nüfusu besleyecek üretime de ihtiyaç bulunmaktadır. Tarım Bakanlığı olarak en önemli olayımız özellikle birim alanından daha fazla ürün elde edebilmektir. Bunun için de günümüz teknolojiden ve dijitalden faydalanarak buradaki insan gücümüzü biraz daha ve bir adım daha öteye götürmek gerekiyor” diye konuştu.Haber:Fadime ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.