Meşale Gazetesi

GÜZELMANSUR’DAN ASBEST UYARISI!

GÜZELMANSUR’DAN ASBEST UYARISI!

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Antakya’nın en büyük mahallelerinden biri olan Serinyol Mahallesine moloz dökülmesine tepki gösterdi.

15 bini aşın nüfusuyla Antakya’nın en büyük mahallelerinden biri olan Serinyol Mahallesi 6 Şubat depremlerinde büyük yıkıma uğradı. Mahalle sakinlerinin çoğunluğu depremde hayatlarını kaybettiler. Depremden sağ kalanlar ise yaşam alanlarına dökülen asbestli molozlar nedeniyle tedirgin.

CHP’Lİ GÜZELMANSUR UYARDI: ASBEST İÇME SUYUNA KARIŞABİLİR!

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP’li Güzelmansur, ziyaret duraklarından biri olan Serinyol Mahallesi’nde gördüğü manzara karşısında tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Buradaki insanlar depremden ölmedi, ama asbestli molozlar nedeniyle ölmekten endişe duyuyorlar. Bu molozların döküldüğü alanın az ilerisinde de Antakya’nın içme suyunu karşılayan su kuyularımız var. Yarın yağmur yağdığında, bu asbestler yağmur sularıyla içme suyu kuyularına karışacak. Buradan yetkilileri uyarıyorum: yerleşim yerlerinden, yaşam alanlarından, içme suyu kuyularından molozları taşıyın. Moloz dökme sahalarını buralardan uzak yerlerde belirleyin.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.