Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

HATAY’A DESTEK İÇİN FİDAN DİKİLDİ

Reklam
HATAY’A DESTEK İÇİN FİDAN DİKİLDİ

Ekim ayında Belen, Arsuz ve İskenderun ilçelerinde gerçekleştirilen orman yangını felaketiyle meydana gelen yaraları sarmak için Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Yerleşkesi’ndeki Kızılbayır fidan dikim sahasına Kütahya protokolünün katıldığı törenle 2 bin 53 fidan dikildi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Hatay için 2 bin 53 fidanı toprakla buluşturdu.

Evliya Çelebi Yerleşkemizde düzenlenen ve Kütahya Valisi Ali Çelik’in yanı sıra Kütahya protokol üyelerinin katılım sağladığı törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Ekim ayında Hatay’da meydana gelen orman yangınlarının bölücü terör örgütleri tarafından kasıtlı olarak çıkarıldığının herkesin bildiği bir gerçek olduğunu ifade ederek: “Biz ‘Kıyamet kopsa dahi elinizdeki fidanı dikin’ diyen Hz. Muhammed’in (sav.), ‘Ormanımdan bir dal kesenin başını keserim’ diyen Sultan Fatih’in kültüründen gelen bir milletiz. Doğayı ve ağacı o kadar severiz ki kız çocuklarımıza Fidan, Filiz gibi isimler veririz. Ancak ormanları ve dilsiz hayvanları yakanlar bizim kültürümüzden değildir. Biz bu teröristlere tepki göstermek ve farkındalık oluşturmak adına 2 bin 53 personelimizle birlikte 2 bin 53 fidan dikmeye karar verdik. Bugün burada toprakla buluşan fidanların ülkemizin orman varlığını artırması ve millî birliğimizi daha da sağlamlaştırmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri ve akademik personelimiz Kızılbayır fidan dikim sahasında hazırlanan fidanları toprakla buluşturdu. Protokol üyeleri ve personelimiz, Genel Sekreterliğimiz tarafından hazırlanan ve üzerinde ‘Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde Benim De Dikili Bir Ağacım Var’ mesajı taşıyan kişiye özel isimlikleri ağaçlara bağladılar. Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.