Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

HATAYLI SINMAZ’A BÜYÜK GURUR

Reklam
HATAYLI SINMAZ’A BÜYÜK GURUR

Danıştay Genel Kurulu seçimlerinde, Danıştay Üyesi olan aslen Hataylı hemşerimiz Emin Sınmaz ikinci kez Danıştay Daire Başkanlığına seçildi. 

Dört yıllık görev süresinin dolması üzerine yeniden aday olan Sınmaz, 13 Eylül Salı günü yapılan oylamada 101 Danıştay Üyesinin katıldığı oylama sonucunda 75 Üyenin oyunu alarak ikinci defa Altıncı Daire Başkanlığına seçildi. Sınmaz 2018 yılında seçildiği Danıştay Altıncı Daire Başkanlığı görevini 2026 yılına kadar sürdürecek.

HABER KIRIKHAN’DA SEVİNÇLE KARŞILANDI

Sınmaz’ın yeniden Altıncı Daire Başkanlığı’na seçilmesi memleketi Hatay’da sevinç ile karşılandı. Kırıkhan İlçesi doğumlu olan Sınmaz, Kırıkhan Lisesinden mezun olmasının ardından, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesindeki eğitimini 1988 yılında tamamladı. 1992 yılında Danıştay Tetkik Hakimliğine atanarak mesleğe başlayan Sınmaz, 2007 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı Kanunlar Kararlar ve Hukuk İşleri Başkanlığında Hukuk İşleri Müdürü olarak görev yaptı. 2011 yılında Danıştay Üyeliğine seçilen Sınmaz, 2016- 2017 yılları arasında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Asıl Üyeliği görevinde bulundu. Sınmaz’ın “Avrupa Birliği-Türkiye Anlaşmalarında ve Türk Gümrük Mevzuatında Malların Serbest Dolaşımı, Örnek Olay: Petrol İthalatı” başlıklı ortak çalışması ile “İdari Yargılama Usulü ile İlgili Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu Kararları” ve “Danıştay İdari Dava Daireleri Emsal Kararları” başlıklı ortak çalışma sonucu hazırlanmış kitapları bulunmaktadır. 2018 tarihinde Danıştay Genel Kurulunca Danıştay Altıncı Daire Başkanlığına seçilen Sınmaz, 13 Eylül 2021 tarihinde ikinci kez Danıştay Altıncı Daire Başkanlığı’na seçildi. İngilizce bilen Sınmaz evli ve iki çocukludur. Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.