Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

HBB’nin Sebze Hali Afrika’da bile yok

Sebze hali Antakya’nın kültürel ve sosyal dekosuyla hiç bir
şekilde “MEDENİYETLER ŞEHRİMİZE” yakışmıyor.

Reklam
HBB’nin Sebze Hali Afrika’da bile yok

CHP’li HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın 2016 yılında açıkladığı 166 projeden biri olan ve daha sonra maliyetlerinden dolayı vazgeçilen Antakya Sebze Halinin mevcut hali Afrika’da bile yok. Proje ilk açıklandığında 2018 de bitecek açıklamasıyla birlikte Antakya Sebze Halinin yenilenmesi üzerine kurulan projenin ne zaman biteceği merakla bekleniliyor.
Bugüne kadar çeşitli tarihler verilmesine rağmen el değmemiş ve kaderine terk edilmiş olması Antakyalı esnafın ve vatandaşın kaderi mi?
4,5 yıl boyunca Sebze halini yenileyeceğini söyleyen ve hep yalan beyanaat veren HBB Başkanı Lütfü Savaşı’n bu projesi de tıpkı diğer projeler gibi buharlamış görüyor.
Daha önceki açıklamalarında yapılacak olan hal kompleksinde 1 adet giriş çıkış güvenlik ve kontrol, 141 adet ticari birimler, 1 adet soğuk hava deposu, 1 adet saklama deposu, 1 adet tasnifleme-ambalaj deposu, 1 adet idari bina, 142 birim kasa depo alanı, 1 adet dini tesis, 6 birim çöp toplama, 1 adet market-PTT-banka, 1 adet otel-lokanta-kahvehane, 1 adet laboratuvar, 2 adet WC- büfe, 1 adet çay ocağı berber, 1 adet kantar binası, 1 adet bakım- ikmal-oto yıkama, 5 bölge binek araç otoparkı, 3 bölge kamyon otoparkı, 2 adet kantar bulunacaktı açıklamasına rağmen Antakya Sebze Halinin çağ dışı görüntüsü sürüyor. Sebze halinde satılan yaş sebze ve meyvelerin insan sağlığını tehdit ettiği sağlıkçılar tarafından ifade ediliyor. 
Antakya Sebze Halinin fare hamam böceğinin uğrak noktası haline gelmesi de ayrı bir trajedeyi gözler önüne seriyor. Bu sebze hali Antakya’nın kültürel ve sosyal dekosuyla hiç bir şekilde şehrimize yakışmıyor. Bu sezbe halinin Afrika’da bile örneği bulunmuyor.
CHP’Lİ HBB BAŞKANINA SORUYORUZ?
HBB Başkanı bu olaya bir doktor gözüyle bakınca acaba neler görüyor? 
Vicdanı sızlamıyor mu?
Bu drama karşı nasıl sessiz kalıyor? 
İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?
Bu sebze haliyle gastoronomi projesi yapılır mı?
EXPO yaklaşırken Sebze Halinin çirkin görüntüsü ne olacak?
Danışmanlara ödenen paraların karşılığı Sebze Haline yakışıyor mu?
4,5 YILDIR 
BEKLİYOR
‘Hal Yapma Yetkisi’ noktasında duran Hatay Büyükşehir Belediyesi adına ‘Proje hayata geçecek’ diyen Başkan Lütfü Savaş, 2016 senesinde Hatmek’te düzenlenen ve ilgili tarafların katılım gösterdiği toplantıda buna dair oldukça umutlu konuşmuş, şunları söylemişti: “5 tane ayrı ayrı proje yapılmıştı. Sanırım benim beğendiğim projeyi size sundular. Çünkü size en uygunu da oydu. 
Hepinizin aynı avluda toplanması, aynı alana bakması ve müşteri portföyünden de aynı derecede faydalanması gerekiyordu. 
Bu amaçla bu projeyi sizinle paylaştık. 
Bu tesisin içinde sosyal donatılar dahil her şey var. İnşallah kısa zamanda ihalesine de çıkarız ve yapımını da 1 senede tamamlayıp, önümüzdeki yıl kışa doğru açarız. 
Siz buna ‘Evet’ diyorsanız, biz de buna ‘’BİSMİLLAH’’ deriz ve ihalesine çıkarız. Hızlı bir şekilde başlarız. 2 ayda ihaleyi halledebilirsek, başladığımız an bunu 12 – 14 ayda bitiririz. Hepinize hayırlı uğurlu olsun.” Açıklamalarında bulunmasına rağmen yine tarih sapması yaşandı.
HABER: KAZIM ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.