Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

HEYELANLAR MECLİS GÜNDEMİNDE

Reklam
HEYELANLAR MECLİS GÜNDEMİNDE

Mehmet Güzelmansur, Arsuz-Samandağ yolu heyelanlarını TBMM’ye taşıdı

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur heyelanlar nedeniyle sürekli trafiğe kapatılan Çevlik-Arsuz yolunu, verdiği bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı. Güzelmansur, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği önergede, “Çevlik-Arsuz yolunun, bir daha heyelanlardan etkilenmeyecek, kapanmayacak şekilde güvenli bir hale getirilmesini” istedi ve şunları söyledi:“Bu yol, Temmuz 2020’de hizmete açıldı. Ancak sık sık yaşanan heyelanlar nedeniyle de sürekli trafiğe kapatılıyor. Şimdiye kadar bu yol; Kasım 2020’de, Ağustos 2021’de, Eylül 2021’de, Ocak 2022’de ve Haziran 2022’de trafiğe kapatıldı. 2 yıl önce hizmete açılan bir yolun bu denli sık trafiğe kapatılması normal bir durum mudur?”

Çevlik-Arsuz yolu planlanırken, bölgedeki heyelan tehlikesine neden dikkate edilmediğini ve gerekli tedbirlerin bu anlamda neden alınmadığını soran Güzelmansur’un, yanıtlanmasını istediği diğer sorular şunlar:

Çevlik-Arsuz yolunda, hizmete açılmasından bugüne kadar, heyelanlara karşı hangi tedbirler alınmış, ne kadarlık, hangi onarımlar yapılmıştır?

Çevlik-Arsuz yolunda bugüne kadar yapılan çalışmalar heyelanları önlemediğine göre, yoldaki heyelan tehlikesini bertaraf etmeye yönelik hangi planlamalar yapılmaktadır? Haber:Kader ŞAHUTOĞLU

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.