Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

HÖYÜKLÜLER MADENE HAYIR DEDİ

Reklam
HÖYÜKLÜLER MADENE HAYIR DEDİ

Hatay’ın Arsuz ilçesinin Höyük Mahallesinde halkın karşı çıktığı krom maden ocağı için düzenlenmek istenen ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) toplantısı öncesi vatandaş toplanarak bir kez daha tepki gösterdi.

Geçen yıl düzenlenen ve toplantının yapılacağı yere, yöre sakinleri tarafından yoğun katılım sağlanmıştı. Krommer Madencilik Ltd. şirketinin maden işletme sahasına yönelik halkın bilgilendirme toplantısı, Höyük halkı ve çevrecilerin tepkisi sonucu yapılamadı. 1.820 hektarlık alanı kaplayacak krom ocağı sahasının yöredeki orman ve tarım alanını da olumsuz etkileyeceğini belirten yöre sakinleri yoğun katılımda bulunarak madencilik işletmesine karşı olduklarını ve bilgilendirme toplantısını istemediklerini haykırdı.

ÇED toplantısının yapılamadığı kayıt altına alınarak, tutanağa geçirilmişti. Bugün Höyük Halkı toplantının yapılacağı alanda ellerinde ‘maden ocağı istemediklerini dile getiren ‘Höyük halkı maden istemiyor’ döviz ve afişleri taşıyarak, ertelenen ÇED toplantısı öncesi bir araya geldi. ‘Yaşama evet, madene hayır’ ‘Direne direne kazanacağı’ sloganları attı.

Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.