Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

İBRAHİM GÜLER “LÜTFÜ SAVAŞ 3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU”

Reyhanlı’da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Lütfü Savaş’a göndermede bulunarak ‘Rabbim bizleri 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler’den etmesin’ dedi.

Reklam
İBRAHİM GÜLER  “LÜTFÜ SAVAŞ 3 HİLALDEN RAHATSIZ OLDU”

Reyhanlı’da büyük coşku ve sevgiyle karşılanan Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Lütfü Savaş’a göndermede bulunarak ‘Rabbim bizleri 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler’den etmesin’ dedi.


Karacalar Ailesinin ileri gelenlerinden Bahri Karacalar, Lütfü Savaş’ın kendisini arayarak 3 Hilalli bayrağı kaldırması halinde kahve içmeye geleceği teklifine ‘O bayrak Türk- İslam bayrağıdır kaldırılır mı hiç? Sen nasıl Ülkücü olduğunu iddia ediyorsun’ şeklinde tepki verdiğini ve istenirse görüşme ile ilgili ses kayıtlarının da olduğunu anlattı. Büyükşehir Başkan Adayı İbrahim Güler de ‘Rabbim 3 Hilalden rahatsız olan Ülkücüler’den etmesin’ diyerek 3 Hilalli bayraktan rahatsız olan Lütfü Savaş’a tepki gösterdi.


REYHANLI KARARINI VERMİŞ
Hatay’da gittiği her ilçede her mahallede değişim isteyen vatandaşların büyük desteği ve sevgisi ile karşılaşanan Güler, Hatay’a hizmet etmenin kendisi için bir onur olacağını söylerek” Vatan millete sevdalısı Reyhanlılı başına 52 füze yağarken bir an bile bu toprakları terketmeyi düşünmedi” ifadesinde bulundu.


Cumhur İttifakı HBB Adayı İbrahim Güler, beraberinde Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Hacıoğlu, çok sayıda partili ile birlikte Reyhanlı Bağlar Mahallesi, Karacalar ailesi, Taıy aşireti, Hazırlar ailesi, Azezi Ailesi, Sasunlu, Ailesi, Dolgun Ailesi, Değirmenkaşı mahallelerini ziyaret ettiler.


TAIY KABİLESİNDEN YANLIŞ ÇIKMAZ
Fermanoğlu Geri Dönüşüm Fabrikası’nda Taiy Aşiretinin düzenlemiş olduğu miting havasındaki toplantıda konuşan Güler; “Biz Taiy’deniz Taiy de bizdendir. Taiy Aşiretinden bir an bile tereddüt etmedik. Taiy Aşireti’nden yanlış çıkmaz. Aramıza nifak sokmaya çalışanlara en güzel cevap bu coşkulu kalabalıktır, bu tablodur.” diyerek bozgunculuk yapanlara en güzel cevabı verdi.
REYHANLI 1 NİSAN’DAN SONRA HİZMETE DOYACAK
Güler, Reyhanlı halkının ‘’yolumuz bozuk, alt yapımız yok, kötü kokular var, Reyhanlı gölümüz bakımsız.” şikayetlerinin farkında olduklarını bu hizmetlerin tamamının Hatay Büyükşehire ait olduğunu altını çizerek bir kez daha vurgulayan Güler” Hani yaptırmıyorlar diyor ya ‘’ Yalan, yapmıyor, istemiyor, bütçeyi çarçur ediyor’’diyerek 1 Nisan itibariyle hizmetin nasıl yapılacağını göstereceklerini söyledi.
‘’Orası büyükşehir, burası küçük şehir, onlar oy vermedi hizmet yok, bunlar yalakalık yapmadı hizmet yok. Kazanmak uğruna, hangi kaba koysan, o rengi alan ittifaklar var. Hatay Büyükşehiri aile şirketine çevirdiler bunun hesabını verecekler’ ’diyen Güler, ‘Hatay halkı duyarlıdır bu gerçeği göreceğinizden hiç kuşkum yok’ dedi.
SON SÖZÜ ‘DEVLET’ SÖYLER
Değirmenkaşı Mahalle Miting’inde büyük bir kalabalığa hitap eden, ‘Bozkurt İbrahim’ ve ‘Dik dur eğilme Ülkücüler seninle’ tezahüratları altında konuşan Güler, “Biz üç hilali seveni severiz. Biz bu uğurda canımızı verir, başımızı feda ederiz. İşte bu yüzden son söz devletindir.” sözleri adeta meydanı salladı. ‘Reyhanlı’ya bir çivi dahi çakmadan, Reyhanlı’yı susuzluğa mahkûm eden, bir de üzerine ahkâm kesen zihniyete bu millet 31 Mart’ta yanıtını verecektir.’ dedi.
REYHANLI’YA KENT MEYDANI SÖZÜ
‘Lütfü Savaş söz vermişti hatta Reyhanlı Kent meydanı söz verip de yapamadığı projelerinin arasında mevcuttur. Yaptı mı diye?’ konuşan Güler, ‘Tabii ki hayır. İşte şimdi sizlere ben söz veriyorum; Allah nasip ederse Reyhanlı kent meydanını biz yapacağız. Bahçelievler-Bağlar mahallesi arası yol düzenlemesi, okullar kavşak düzenlemesi, şehit Adnan Göçer bulvarı battı-çıktı projesi, kent meydanı ve battı-çıktı projesi, hastaneler çevresi/küme evler önü kent parkı, Yenişehir göleti rekreasyon projesi’inide biz yaparak Reyhanlı halkının hizmetine sunacağız’ diyerek konuşmasına son verdi. HABER : M. MUSTAFA ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.