Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

KARTALOĞLU: HATAY VE AKDENİZ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Bundan sonraki süreçte de Hatay ve Akdeniz bizler için çok değerli olacak.

Reklam
KARTALOĞLU: HATAY VE AKDENİZ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİ

12-13 Ekim tarihlerinde yapılacak olan 23’üncü TÜRMOB( Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) Genel Kurul öncesinde Türkiye Çağdaş Demokrat Platform Başkan Adayı Emre Kartaloğlu ve Beraberindeki heyet Hataylı delegelerle buluştu.Cumartesi günü Hatay SMMO’ da gerçekleşen buluşmada birlik vurgusu yapılırken, çevre illerden oda başkanları da destek için Kartaloğlu ile bir araya geldi. TÜRMOB Genel Başkan Yardımcısı Cemal Yükselen ve TÜRMOB Genel Sekreteri Yayha Arıkan’ın da katıldığı buluşmaya İSMMMO Başkanı’da eşlik etti.Hatay SMMO Başkanı Tahsin Kınık’ın moderatörlüğünde geçen buluşma genel kurul öncesinde delegelerin doğru seçimleri yapması ve projeleri dinlemesi vurgusu yapıldı.

KARTALOĞLU: SORUNLARINIZLA ANKARA’DA İLGİLENİYORUM

Türkiye Çağdaş Demokrat Platform Başkan Adayı Emre Kartaloğlu delegelere hitaben yaptığı konuşmada “ Değerli Hataylı meslektaşlar ve oda başkanlarım. Neredeyse tüm güney oda başkanları burada buluştu. Akdeniz bölgesinin son toplantısını ve bugün itibariyle 28. Toplantısı yapıyoruz. Bizler için çok gurur verici bir gelişme. Bizler desteğinizi hissediyoruz. Aranızda olmak çok güzel. Bundan sonraki süreçte de Hatay ve Akdeniz bizler için çok değerli olacak. 2000 yılından itibaren maliye bakanlığında 10 yıl çalıştım. Daha sonra özel sektörde mali koordinatör olarak çalıştım. 2012’den bu yana da kendi işimi yürütmekteyim. En onurlusu benim içinde TÜRMOB Saymanlığı görevine 2016’da başlamış olmam. Bu sıfat altında sizlerin sorunlarıyla Ankara’da ilgilenmeye çalışıyorum. Koltuğun hiçbir önemi yok. Bunu en güzel yansıtan ifade burada duran genel başkanımızdır” diyerek Hataylı delegelerden destek istedi.

YÜKSELEN: EMRE BEY VE YÖNETİMİNE GÜVENİYORUM

TÜRMOB Genel Başkan Yardımcısı Cemal Yükselen konuşmasında, “ev sahibi sıfatıyla bir Hataylı olarak bende konuklarımıza, başkanlarımıza ve değerli meslektaşlarıma sevgilerimi sunuyorum. Bende bu grubun bir neferi olarak, kuruluşundan itibaren Hatay’ın mutfağında ve Yahya Başkanımızla da çalışıp, daha sonra TÜRMOB’ ta Emre Bey ile çalışma fırsatı bulmuştum. Gerçekten de 12-13 Ekim’de yapılacak genel Kurulun bizim için çok farklı anlam taşıdığını belirtmek istiyorum. Çağdaş Grubun bugüne kadar TÜRMOB’ a attığı başarı imzalarına Emre arkadaşımın da devam edeceğini düşünüyorum. Camiaya önemli katkılara devam edeceğine yürekten inanıyorum. Mesleğin değişebildiği bu dönemde Emre Bey’in bu çalışmayı yapabileceğine inanıyorum. Çağdaş grubun 2019’da 2016’dan daha güçlü çıkarak TÜRMOB’ u yönetebileceğine inanıyorum.” dedi.

ÇAVDAR: BİZİ BİR ARAYA GETİREN ŞEY MESLEĞİMİZDİR

ASMO(Antalya Serbest Muhasebeciler Odası) Başkanı ve Türkiye Çağdaş Demokrat Platform Genel Başkan Yardımcısı Emrullah Tayfun Çavdar “Eksiklerimiz elbette var. 30 yılımızı bitirdiğimiz bir meslek. Önemli olan birlik ve beraberlik içinde hareket edebilme galibiyetini sergilemek. 2008’de meslek grubumuza eklenen bir madde ile ne yazık ki meslek örgütümüzü bugünlere getirdi. Bu birliktelik bozulsun diye, her türlü katkıyı sunan çevreler var. Özellikle sosyal medyada, kürsülerde bu birlikteliği sağlamayı bozmak için her türlü katkıyı sunuyorlar. Bunlara rağmen bu meslek örgütü geride bıraktığı 30 yılı, bizden daha önce kurulmuş olan odalara baktığımız zaman Ciddi bir yol aldığını söyleyebiliriz. Tabiî ki farklılıklarımız olacaktır, farklı siyasi görüşmelerimiz, düşüncelerimiz olacaktır. Ama bizi bir araya getiren şey mesleğimizdir. Mesleğimiz olmazsa olmazımızdır. Böyle bakabilmek lazım. Ben tüm adaylarımıza ve adayımız olan Emre Bey’e başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

AKDEMİR: NE ÜRETTİYSEK PAYLAŞMAYA ÇALIŞTIK

ISMMMO (İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası) Başkanı ve Çağdaş Demokrat Platform Genel Başkan Yardımcısı Yücel Akdemir ise konuşmasında paylaşım vurgusu yaparken, “44 Bin kişinin başkanı olunca bir iki saat kadar konuşmamız lazım. Bugün yaptığı işlerle önemli noktaya geldik. Ülkenin içinde bulunduğu bir konjektür var. Ülkenin çok ciddi ekonomik ve siyasi sıkıntıları var. Etrafında bir ateş çemberi var. Bunlarda bize yansıyor. Tüm bunlara rağmen meslektaşlarımızda çok ciddi sıkıntı içinde. Hepimizin dikkatli ve hassas olması gerekiyor. Ben Çağdaş Demokrat Kurulunun anlayışını meslek adına bir şans olarak görüyorum. Odaları kimin yönettiğine 30 yıldır bakmadık. Farklılıklarına bakmadık ve tüm odalara eşit yaklaştık. Ne ürettiysek paylaşmaya çalıştık. Çokta küçümsenemeyecek noktaya geldik. Hiçbir akademik meslek odasında olmayan eğitim ve hizmet çalışmalarımız var.” ifadelerini kullandı. HABER: CANSU DİLEK

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.