Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

KAŞIKÇI, VERİLMEYECEK HİÇBİR HESABIM YOK, DOKUNULMAZLIĞIM KALDIRILSIN

Reklam
KAŞIKÇI, VERİLMEYECEK HİÇBİR HESABIM YOK, DOKUNULMAZLIĞIM KALDIRILSIN

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, TBMM Başkanlığı’na ulaşan hakkındaki dokunulmazlık dosyasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kaşıkçı: “Yüce Meclisten bir an önce dokunulmazlığımın kaldırılmasını talep etmekteyim. Bizim herhangi bir zırha ihtiyacımız yoktur. Verilmeyecek hiçbir hesabımız yoktur.”dedi.
FEZLEKE HAKKINDA KONUŞTU
MHP’li Kaşıkçı, TBMM’de düzenlediği basın toplantısı ile önceki gün Meclis’e ulaşan kendisine ait fezleke hakkında konuştu. Hakkındaki dokunulmazlık dosyasının içeriğini de paylaşan MHP’li Kaşıkçı, 26 Temmuz 2010 tarihinde Hatay Dörtyol’da 4 polisin teröristlerce şehit edilmesinin ardından Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ilçe binasının ateşe verilmesi sonrasında Dörtyol Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 23 Mayıs 2011’de hakkında iddianame düzenlediğini belirtti.
“FETÖ YÖNTEMLERİNE UYGUN İHBARCI ÜRETİLMİŞTİR”
Kaşıkçı, şunları söyledi: “Fetullahçı Terör Örgütü’nün yasa dışı dinlemeyle elde ettiği illegal ses kayıtlarından montajlanarak oluşturulan ve internete sızdırılan konuşmalar dayanak yapılıp, delil kabul edilerek hazırlanan iddianamede; HDP (o dönem BDP) isimli siyasi partinin Dörtyol ilçesinde bulunan binasının ateşi verilerek yakılmasını ve bazı vatandaşların iş yerlerine yönelik saldırıları organize ettiğim iddia edilmiştir. Hakkımda hiçbir delil olmaması nedeniyle, FETÖ yöntemlerine uygun gizli tanık/ihbarcı üretilmiş ve dosyaya dahil edilmiştir.
NEDENİYLE YILLARCA SÜRÜNCEMEDE KALMIŞTIR
Bununla da yetinilmemiş, yine FETÖ yöntemlerine uygun olarak gelişmeler FETÖ’ye müzahir Zaman Gazetesi manşetlerine taşınarak hakkımda, bütünüyle gerçek dışı algı yönetimi oluşturulmak istenmiştir. İşte FETÖ tarafından organize edilen ve aslında ülkücü camiaya yönelik bir itibar suikastı halini alan algı yönetimi neticesinde açılan bu dava, FETÖ tarafından imal edilen delillerin yetersiz kalması ve delil de elde edilmemesi nedeniyle yıllarca sürüncemede kalmıştır.
“DOKUNULMAZLIĞIMIN KALDIRILMASINI TALEP EDİYORUM”
Dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili TBMM Başkanlığı’na dilekçe verdiğini duyuran Kaşıkçı, fezlekesi olan tüm milletvekillerine çağrıda bulunarak şu ifadeleri kullandı: “Bu tarihi bir fırsattır. Hakkında fezleke olan milletvekilleri de dokunulmazlıklarının kaldırılmasını talep etsinler.
TARİHİ BİR FIRSATI OLARAK GÖRÜYORUM
Hakkımda hazırlanan dokunulmazlık dosyasının genel kurula gelmesi halinde ‘evet’ oyu kullanacağım. Yüce Meclisten bir an önce dokunulmazlığımın kaldırılmasını talep etmekteyim. Bu nedenle, şahsımın dokunulmazlığımın kaldırılmasından ne bir endişesi ne bir kaygısı ve ne de bir korkusu bulunmaktadır. Dokunulmazlığımın kaldırılarak bağımsız Türk mahkemeleri huzurundaki yargılamanın devam etmesine olanak tanınmasını, FETÖ’yle yarım kalan hesaplaşmamın tarihi bir fırsatı olarak görüyorum.”dedi. Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.